Nvidia, GeForce Now konusunda geri adım attı

Haberler admin 20 Okundu
sponsorlu reklam

Nvidia, GeForce Now konusunda geri adım attı

Uzun süredir internette ağız dalaşı konusu haline gelen konu Nvidia tarafından açıklığa kavuşturuldu. GeForce Now hizmetini Türkiye’den uygulamak istemeyen kullanıcılar, Avrupa sunucularında hizmet almaya devam edecek. Türkiye sunucularına gerekli geçiş kararında geri adım atıldı. Hem yurtdışı sunucularından Türkiye sunucularına geçirmek isteyen kullanıcılar için de ilk sene her tarafında abonelik ücreti 50 Türk Lirası olacak.

Nvidia GeForce Now zorunlu geçiş kararı kaldırıldı

Nvidia’nın geçtiğimiz günlerde Turkcell işbirliğiyle duyurduğu GeForce Now powered by Game +, önce fiyatı sebebiyle ağız dalaşı konusu oldu. sonradan bütün bu olanlar yetmezmiş gibi Avrupa sunucularındaki kullanıcıları gerekli olarak Türkiye sunucusuna geçirme kararı aldılar. İnternette keza yayıncılar hem de oyuncular kadar yoğun tepki bölge Nvidia bu konuda geri adım atmışa benziyor. Dün gece saatlerinde yaptıkları duyuruyla değişikliklerden bahsettiler.

Avrupa sunucularında Founder hesabı olan oyuncular, bundan böyle Türkiye sunucusuna geçip geçmeme konusunda kendi seçimlerini yapabilecekler. Eğer gelmek isterlerse ilk yıl her tarafında aylık ücretleri 50 Türk Lirası olacak. Türkiye sunucusunda abonelik edinmek isteyen kullanıcılar için ise Premium üyelik ayda 74,9 TL fiyatıyla satılıyor.

Önce fiyatlarıyla, daha sonra hamleleriyle gündeme geldi

Turkcell işbirliğiyle Türkiye sunucuları açılan GeForce Now hizmeti, ilk etapta fiyatları sebebiyle oldukça büyük tepki toplamıştı. Avrupa sunucusundan Euro ile satın alındığında Türkiye sunucusundaki fiyatından daha uyguna gelen hizmet, bunun üstüne bundan başka radikal bir karar almıştı. Avrupa sunucularında etkin üyeliği bulunan kullanıcılar, herhangi bir seçenek sunulmaksızın Türkiye sunucularına geçirilecekti. Bu da herhalde bardağı taşıran son damla oldu ancak tepkiler çığ gibi büyüdü ve Nvidia’ya kadar ulaştı. 

Nvidia, GeForce Now konusunda geri adım attı

Dün gece yapılan yorumlama NVidia tarafından geliyor, Game+ konu hakkındaki sessizliğini koruyor. neticede ise Avrupa’dan Türkiye sunucularına geçiş seçim meselesine dönüşmüş durumda. Oyuncuların tepkisi meyvelerini verdi.

Nedir bu hizmet?

Nvidia GeForce Now, stream yöntemiyle Nvidia’nın yüksek hızlı bilgisayarlarından oyun oynamanızı sağlayan bir abonelik sistemi. Basitçe eğer oyuna sahipseniz bu aboneliği satın alarak oyunu Nvidia’nın uzaktaki bilgisayarından kendinize yayınlama ederek oynuyorsunuz. Bu da sisteminizin yetmediği oyunları oynamanıza ihtimal sağlıyor. GeForce Now için ne kadar internet lüzumlu? Derseniz, akıcı bir deneyim için asgari 25mbps hızında internetiniz olması gerekiyor.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir