NVidia Studio yapay zeka destekli özellikleri duyuruldu

Haberler admin 19 Okundu
sponsorlu reklam

NVidia Studio yapay zeka destekli özellikleri duyuruldu

NVIDIA Studio, Mart ayında en popüler marifetli uygulamalarda bulunan ve NVIDIA RTX kadar hızlandırılıp dijital yaratıcı sürece kayda değer ölçüde ivme kazandıran en yeni suni akıl destekli özellikleri duyurdu.

NVidia Studio becerikli uygulamaları hızlandırıyor

Adobe’nin Süper Çözünürlüğü şu anda Adobe Camera Raw’da mevcut ve yakında Lightroom ve Lightroom Classic’e de geliyor. Bu yeni özellik, bir görüntünün görünen çözünürlüğünü artırarak, kenarları temizlerken manâlı ayrıntıları koruyor ve fotoğrafları zekice büyütüyor.

Blackmagic Design’ın DaVinci Resolve 17’sindeki DaVinci Neural Engine iyileştirmeleri, insanları arka plandan zahmetsizce seçip kaldıran Magic Mask gibi yeni araçların yanı sıra yaratmayı da kolaylaştıyor.

NVidia Studio yapay zeka destekli özellikleri duyuruldu

Düzenleme kısmında daha az zaman tüketmek için, Adobe Premiere Pro’nun beta sürümünde yakın zamanda tanıtılan Sahne Düzenleme Idrak (Scene Edit Detection), son video dosyalarındaki kesmeleri çabuk bir şekilde algılamak ve etiketlemek için NVIDIA GPU’lar tarafından optimize edilmiştir. Bu özellike doğruca uzun süren manuel düzenleme oturumları ortadan kalkıyor ve export zamanı geldiğinde, NVIDIA GeForce GPU’lardaki yerleşik NVIDIA enkodlayıcı, yüksek çözünürlüklü videoyu tek başına CPU’dan 5 kata değin daha işliyor.

Blender’daki yapay akıl destekli şamata arındırma (denoising), görünüm alanında tasarım yaparken kısmen bitmiş sonuçlardan nihai görüntüleri varsayım eden bir işlemdir. Bu özellik, kullanıcıların yeni fikirleri keşfetmesine ve tasarım seçimlerini nasıl sonuçlanacağını çabuk bir şekilde görerek yinelemesine olanak tanır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir