Oddworld: Soulstorm, PS5’te 1440p çözünürlükte 60FPS çalışacak

Haberler admin 15 Okundu
sponsorlu reklam

Oddworld: Soulstorm, PS5'te 1440p çözünürlükte 60FPS çalışacak

PlayStation 5 konsolunun tanıtıldığı “Oyunların Geleceği” etkinliğinde duyurulan yapımlardan birisi de Oddworld: Soulstorm olmuştu. Oddworld Inhabitants tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan 2.5D aksiyon serüven oyunu, birkaç askıya alma haberinin ardından nihayet iki hafta sonra çıkıyor. Bu yepyeni macerada Abe’in epik hikâyesi kırılma noktasına ulaşacak. PlayStation 4, PlayStation 5 ve Epic Games Store aracılığıyla PC için piyasaya çıkacak oyunu 79,00 TL fiyat etiketiyle Epic Store üzerinden ön sipariş verebilirsiniz.

Wccftech‘e konuşan serinin yaratıcısı Lorne Lanning, devam oyunu hakkında yeni teferruat paylaştı. Oyun, PlayStation 4 ve PlayStation 5’e süreli özel olarak yayınlanacak. Lanning, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “PlayStation hem bize ayrıca de oyunumuza inandı ve geliştirme sürecimizde mali olarak desteklemeye gönüllü oldu. Şahane bir ortakla inanılmaz bir fırsattı. Bizi dijital vitrinlerinin birçoğuna dahil ederek mükemmel olduklarını çoktan kanıtladılar.” ifadelerinde bulundu.

Oddworld: Soulstorm, PS5'te 1440p çözünürlükte 60FPS çalışacak

Oddworld Soulstorm, 6 Nisan’da çıkıyor

Lanning hem, oyunun 20 saat süreceğini ve performans açısından PS5’te 1440p çözünürlükte ve 60 FPS’de çalışacağını doğruladı. Oddworld: New ‘N’ Tasty’nin devamı özelliğinde olan Soulstorm, PlayStation 5’in ultra yüksek seri SSD’si ve DualSense kablosuz kontrolcüsü ile çarpıcı görseller sunmasının yanı sıra Tempest 3D AudioTech teknolojisi tamamen sanki Abe’nin yanındaymışsınız gibi bir his verecek. Buna ek olarak DualSense, dokunsal geri bildirimi ve uyarlanabilir tetikleyicileri ile oyuna teknik anlamda farklılık katacak.

Sınırları zorlanan karışık bir toplumun destansı hikâyesinin karanlık bir anlatımı olan Oddworld: Soulstorm, New ‘n’ Tasty’nin bittiği yerden devam edecek ve Abe’in kahramanca yolculuğunda ikinci bölüme başlıyoruz. 2014 yapımı Oddworld: New ‘N’ Tasty olaylarından sonrasını konu alacak ikinci oyunda, Abe’nin yiğitlik maceralarına şahit olacağız. Oyunda Abe, Glukkonlar’ın mega şirket makineleri tarafından çiğnenmek üzere olan ümitsiz Mudokon çarkından bir mutasyon geçiriyor ve umut ışığı edinmek üzere yükselen, beklenmedik bir kahramana dönüşüyor.

Oddworld: Soulstorm, 6 Nisan 2021 tarihinde PlayStation 5, PlayStation 4 ve Epic Games Store aracılığıyla PC için piyasaya çıkacak. Oyunun PlayStation 5 sürümü ise çıkış ayında PS Plus abonelerine bedava olarak verilecek.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir