Öğrencilerin Gönderdiği Soruları Anında Çözen, Değeri 3 Milyar Dolar Olan Uygulama: Yuanfudao

Mobil Uygulamalar admin 277 Okundu
sponsorlu reklam

Öğrencilerin Gönderdiği Soruları Anında Çözen, Değeri 3 Milyar Dolar Olan Uygulama: Yuanfudao

Çin’de bir genç öğrenci tarafından geliştirilen uygulama Yuanfudao, değerini 3 milyar dolara çıktı.

Yuanfudao isimli dilekçe, Çin’de fazla kısa zaman içinde popülerleştikten daha sonra dünyaya açıldı. Gönderdiğiniz herhangi bir matematik sorusunu anında cevaplayan, Çin’deki az daha her orta ve yüksek öğretim kurum öğrencisinde bulunan uygulamanın son değeri 2.7 milyar dolar olarak belirlenmişti. Yapılan bir finansman çalışmasıyla 300 milyon dolar daha yatırım alan uygulamanın değeri aniden 3 milyar dolara fırladı.

Takriben 6 yıldır büyük bir ivmeyle yükselenen Yuanfudao, aynı zamanda canlı dersler ve kayda değer sınavlarda meydana çıkan soruların cevaplarını görüntülü olarak sunuyor. Tüm bunlar için tek yapmanız gereken sorunun fotoğrafını çekmek ve uygulamaya atfetmek.

Son olarak geliştirilen uygulamanın bir fikri mülk olduğunu belirtelim. Yani ileride benzer bir tatbik yapmak isteyen büyük tatbik geliştiricileri, Yuanfudao’nun kapısını araklamak durumunda. 

Kaynak : https://www.businessinsider.com/yuanfudao-homework-assistant-app-funding-2018-12   3 0 0 0 0 Emoji İle Tepki Ver 3 0 0 0 0

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir