Ölen bir kişinin Instagram hesabı nasıl kapatılır? Instagram ölen kişinin hesabını kapatma

Haberler admin 17 Okundu
sponsorlu reklam

Ölen bir kişinin Instagram hesabı nasıl kapatılır? Instagram ölen kişinin hesabını kapatma

Sosyal medya devi Instagram vefat eden kişilerin yakınları için diledikleri takdirde hesap kapatma seçeneğini aktif tutuyor. Ancak burada kullanıcıdan talep edilen bir doğrulama belgesi isteniyor. Peki, işlemler nasıl yapılıyor?

ÖLEN BİR KİŞİNİN INSTAGRAM HESABI NASIL KAPATILIR?

Doğrulanmış birinci dereceden akrabalar, vefat eden yakınlarının hesabının Instagram’dan kaldırılmasını talep edebilir. Bir kaldırma talebi gönderildiğinde, vefat eden kişinin birinci dereceden akrabası olduğuna dair bir kanıt gönderilmesi gerekiyor. Örnek olarak vefat eden kişinin doğum ya da ölüm belgesi. Bu belge yoksa vefat eden kişinin veya mirasının yasal temsilcisi olduğunuza dair resmi belge talepte bulunmaya yeterli oluyor.

INSTAGRAM ÖLEN KİŞİNİN HESABINI KAPATMA

Vefat eden kişinin hesabını kapatmak isteyen yakınları “help.instagram.com” adresinden ilgili formu doldurması gerekiyor. Bu formda nüfus cüzdanında yazan ad, soyad, e posta adresi, vefat eden kişinin adı soyadı, vefat eden kişinin ınstagram hesabının kullanıcı adı, vefat ettiği tarih gibi bilgiler istenirken aynı zamanda birinci dereceden akrabası olduğunu doğrular belge de talep ediliyor.

VEFAT EDEN KİŞİNİN HESABINI KAPATMA LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Instagram Hesap Silme Linki 2021

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir