OnePlus Google’ı varsayılan yaptı!

Android admin 166 Okundu
sponsorlu reklam

OnePlus Google'ı varsayılan yaptı!

Google Duo, akıllı telefon üzerinden görüntülü arama gerçekleştirmek için kullanılabilecek en basit ve elverişli uygulamaların aralarında yer alıyor. Bunu bilen OnePlus ise bu uygulamayı en ince ayrıntısına kadar benimsemiş gibi görünüyor.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki dilekçe izinleri

Geçtiğimiz cuma günü OnePlus forumlarına eklediği bir yazı ile OnePlus, gelecek OxygenOS güncellemesinin Google Duo’yu OnePlus zeki telefonlarında varsayılan görüntülü arama uygulaması konumuna getireceğini duyurdu.

Uygulamanın işletim sistemine entegrasyonu aslında OnePlus’ın 2018 yılında yaptığı bir araştırma çalışmasının bir ürünü. Anket, Hindistan’daki OnePlus kullanıcılarının kullandığı görüntülü arama uygulamalarını kapsıyordu ve anket sonucunda Google Duo, görüntülü arama kalitesi konusunda en fazla sevilen başvuru formu olarak öne çıktı. Güncelleme ile Google Duo, Oxygen OS ile derin entegrasyon kazanacak ve arama kaydı, kılavuz, numara çevirme ve mesajlaşma uygulamaları ile senkronize olarak çalışacak.

aynı zamanda kullanıcılar, OnePlus’ın mevcut standart görüntülü arama uygulamasına geri dönme seçeneğine de sahip olacak. Bunun için kullanıcıların rehberden bir kaydı seçip Kişiyi seç > Hepsini Gör > Video Arama Tercihi… seçeneklerini takip etmesi gerekiyor.

Google Duo, One Plus 6T için Oxygen OS 9.0.12 güncellemesi ile ve OnePlus 6, OnePlus 5T ve OnePlus 5 modelleri için Oxygen OS 9.0.4 güncellemesi yoluyla varsayılan görüntülü arama uygulaması galine gelecek. Bu icat, OnePlus 3T ve OnePlus 3 modelleri için de Android Pie güncellemesi ile beraber gelecek özelliklerden biri olacak.

Önceki HaberTwitter, Sildiğiniz Mesajları Silmemiş Sonraki HaberZyxel’den Mühendis Kızlara Tam Takviye

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir