Orta giriş seviyesinin en iddialı ürünü

Haberler admin 10 Okundu
sponsorlu reklam

Orta giriş seviyesinin en iddialı ürünü

8.29mm kalınlıktaki telefon, 178.8 gram ağırlıkta. Yanlardan yumuşatılmış hatları yer alan ürünün arka tarafında yumuşak, plastik araç gereç kullanılmış. Ana kamera sistemi, hafif dışarı içten çıkık konumlandırılmış ve sağ tabi taraftaki maddi şiddet tuşunda parmak izi sensörü de bulunuyor. Sensörün genellikle başarılı çalıştığını da belirtelim.

IP53 su sıçramaları ve toza karşısında dayanıklılığı yer alan mahsul, daha alçak kısımda 3.5mm kulaklık girişine de sahip. Kutudan kulaklık çıkmadığını, ama daha sağlam dilekçe için kutudaki transparan koruyucu kılıfı kullanmanız gerektiğini söylemeliyiz.

göze çarpan bir ayrıntısıyla uğraşma da ürünün stereo hoparlör sistemiyle geliyor olması. Bu sayede sıkça bir kulaklığa gereklilik duymadan bir şeyler oynarken ya da izlerken hoş işitsel detaylar alabilirsiniz.

6.43 inç değerde Amoled ekran

Telefon, 6.43 inç değerde ekranla geliyor. Amoled teknolojisinin kullanıldığı bu ekran, FHD+ çözünürlük sunuyor ve 409ppi bedel. Parlaklık değeri de tipik olarak 700nit. Kısacası mahsul, ayrıca iç hem de dış mekân kullanımlarında başarılı görüntüleme sunabiliyor. Ekran, güneş ışığında kullanıma göre kendini uyarlayabiliyor ve uzun süreli kullanımlarda göz konforu için koruma modunu da aktifleştirebiliyorsunuz.

Snapdragon 678 çipsetiyle geliyor

Ürün, Snapdragon 678 çipsetine sahip. Bize deneme için gelen üründe 4GB RAM ve 64GB dahili depolama olduğunu belirtelim. İstenirse microSD desteği de var. Tabii burada “RAM değeri 6 olsa daha iyi olurdu” diye düşünülebilir. Ürünün böyle seçeneği de var, ama natürel fiyat birazcık daha yükseliyor.

Android 11 işletim sisteminin bulunduğu telefon, kullanımı kolay bir arayüze sahip. gerçi, firmanın hazırladığı arayüzün ara ara performans düşüşleri gösterdiğini söyleyebiliriz. Bu sebeple yazılımsal tarafta daha iyi bir optimizasyon bekliyoruz.

Peki telefonun oyun performansı nasıl diye soracak olursanız, Google Play Store’daki o kadar çok oyunu, yüksek görsellik beklentisi olmadan akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz. Örneğin, PUBG Mobile’ı orta ayarlarda, akan şekilde oynayabilirsiniz. Uzun süreli oyun deneyimlerinde de telefonda yüksek ısınma düzeyiyle karşılaşmadık.

48MP dörtlü kamera sistemi

Telefonun arkadaki tarafında dörtlü kamera mevcut: 48MP başlıca kamera, 8MP ultra geniş açısal kamera, 2MP makro kamera ve 2MP bokeh sensörü.

48MP değerdeki geniş açısal belli başlı kamera, özellikle iyi aydınlatılmış ortamlarda fazla hoş fotoğraflar çekebiliyor. Ayrıca, kameranın 1080p 60FPS video çekim performansını da beğendik. Öteki çekim modlarına baktığımızda, 4K video, seri video ve ağır video çekim gibi teferruat da var. Fakat yine de beklentileriniz fazla yüksek olmamalı.

Ön taraftaki 13MP kamera da bokeh efektli selfie’ler ve internet üzerinden yapılacak görüntülü görüşmeler için iyi performans sunduğunu söyleyelim. Video tarafında da 1080p 30FPS video çekimlerine imkân tanıyor.

5000mAh değerde pil, 33w hızlı şarj desteğiyle geliyor

Telefonda 5000mAh pil var. Bu pil, 33w süratli çok miktar desteğiyle geliyor ve kutudan da hızlı sorumluluk adaptörü çıktığını ekleyelim.

Mahsul, yaklaşık yarım saatte yüzde 50, yaklaşık 85-90 dakikada da iyice sorumluluk olabiliyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir