Otonom taksiler beklenenden daha çabuk gelecek

Haberler admin 9 Okundu
sponsorlu reklam

Otonom taksiler beklenenden daha çabuk gelecek

Otonom bir sisteme sahip olması planlanan robot taksiler için yeni gelişmeler yaşanıyor. Elektrikli ve otonom Ioniq 5 modelleri robot taksiye çevrilecek. Hyundai konu ile ilgili 4 milyar dolarlık dev bir yatırım yapan şirketle görüşüyor. Zeki araba çözümleri tamamen beklenti son derece büyük.

Otonom araçlar ile ilgili çalışmaları birçok şirket yapıyor. acilen Tesla gibi bir firma hemen hemen bütün enerjisini bu projelere harcıyor. Ayrıca diğer dev otomotiv firmalarının aynı şekilde otonom projelere yer verdiğini söyleyebiliriz. Hyundai ise bunu birazcık daha ileriye taşıdı.

Hyundai göre yapılan açıklamalara bakılırsa otonom taksilerin beklenen tarihten erken geleceği ifade ediliyor. Adi şartlarda bu nesil teknolojilerin geliştirilmesi uzun yıllar alabilir. Oysa Hyundai bunu biraz daha erken vakte elde etmek istiyor.

Tek sorumluluk ile 482 kilometre yol yapması planlanan bu taksiler Lyft uygulaması ile çağrılacak. Dilekçe üzerinden çağrılan otonom taksiler süratli bir şekilde müşterinin yanına gelecek. Böylece taksi hizmetleri ayrıntılarıyla otonom hale dönüşecek. Taksi ve taşımacılık hizmetleri kayda değer ölçüde baştan şekillenecek.

Hyundai bunu yaptığı yatırımlarla net bir şekilde gösteriyor. Şimdilik Las Vegas’ta test süreçleri devam ediyor. Düzey 4 otonom sürüş için gerekli yazılım ve ekipman en ince ayrıntısına kadar oluşturulduktan sonradan otonom taksiler çalışmaya başlayacak. 2023 yılında ise hizmete girmesi bekleniyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir