Overwatch NVidia Reflex desteğine kavuşuyor

Haberler admin 9 Okundu
sponsorlu reklam

Overwatch NVidia Reflex desteğine kavuşuyor

Blizzard’ın rekabete dayalı oyunu Overwatch NVidia Reflex desteğine kavuşuyor. Sistemdeki gecikmeyi büyük oranda düşürdüğü kayıtlı Reflex desteği, test sunucularında yapılan birkaç haftalık sürecin ardından başlıca sunuculara da geliyor. Keza Rust ve Ghostrunner için de yakında bu desteğin sunulacağı belirli. NVidia’nın konuyla ilgili yapmış olduğu izah etme ve ayrıntı şu şekilde;

Overwatch NVidia Reflex desteği ile gecikmeler engelleniyor

GeForce ekran kartına sahip Overwatch oyuncuları artık rekabet güçlerini daha da iyileştirmek için sistem gecikmesini azaltan NVIDIA Reflex teknolojisinden yararlanabilecek. NVIDIA Reflex, oyun ayarlarından etkinleştirilebiliyor ve rakipleri daha çabuk hedeflemeye, daha ivedi tepki vermeye ve gaye hassasiyetini artırmaya olanak tanıyor.

Overwatch NVidia Reflex desteğine kavuşuyor

Test sunucularında (PTR) yapılan birkaç haftalık testin ardından, sistem gecikmesini %50’ye değin azaltan ve oyunun tepkimesini manâlı ölçüde iyileştiren NVIDIA Reflex, bugün Overwatch’ın belli başlı sunucularında devreye alındı. NVIDIA Reflex hedefleme esnasında sağladığı hemen olan iyileştirmeler ve sistem gecikmesinin azaltılması, kullanılan kahraman, kabiliyet ve silahlardan egemen olarak oyuncular için en iyi deneyimi sağlıyor.

Rust ve Ghostrunner’a da Reflex Geliyor 

NVIDIA ayrıca yakında NVIDIA Reflex düşük geç kalma teknolojisine sahip olacak iki yeni oyunu da duyurdu.

Facepunch Studios’un başarılı oyunu RustOne More Level’in futuristik ninja aksiyon oyunu Ghostrunner

NVIDIA Reflex Daha İyi Olmaya Devam Ediyor

NVIDIA Reflex’teki öteki iyileştirmeler şunları içerir:

CPU’ya tabi açıklanmış senaryolarda gecikmeyi azaltabilen “Boost” modunda yeni bir optimizasyon güncellemesi yapıldı.

Yeni optimizasyon Fortnite’da uygulandı uyguladı ve CPU’ya emrindeki senaryolarda gecikmeyi ek olarak %15’e değin azalttı. Valorant, bu optimizasyonu bir sonraki yamada devreye alacak. İlk testler, benzer CPU’ya bağlı durumlarda sistem gecikmesinde bir önceki sürüme tarafından %10-15’lik bir iyileşme gösteriyor.

Aşağıdakileri taşıyan dört yeni Reflex Latency Analyzer ahenkli mouse:

ASUS ROG KERIS KABLOLUASUS ROG KERIS KABLOSUZCORSAIR SABER PRO CHAMPION SERİSİCORSAIR SABER RGB PRO CHAMPION SERİSİ

Üç mouse üreticisi, Reflex Latency Analyzer’ı etkinleştirmek için aşağıdakileri içeren ürün yazılımı güncellemeleri yayınladı:

AOPEN Fire Legend GM310
Acer Predator Cestus 350Razer Deathadder v2 Pro

Acer, yeni Predator X25 360Hz Reflex Latency Analyzer donanımlı monitörü piyasaya sürdü

NVIDIA’nın GeForce Experience uygulaması, aşağıdakiler dahil, kullanıcı tarafından istek edilen çeşitli özellikleri içerecek şekilde güncellendi:

Tüm performans izleme verilerini bir CSV dosyasına kaydetme yeteneği (FPS ve Reflex Latency Analyzer’dan gelen geç kalma istatistikleri dahil).
Reflex Latency Analyzer’ın ortalama için kullanacağı misal sayısını seçme yeteneği.Bir oyunun ne zaman CPU veya GPU’ya alt olduğunu zahmetsizce belirlemeye yardım etmek için gecikme ölçümleri kümesine GPU kullanımının eklenmesi.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir