Oyun dünyasında yeni bir sürpriz daha yaşandı

Haberler admin 29 Okundu
sponsorlu reklam

Oyun dünyasında yeni bir sürpriz daha yaşandı

Günümüzde her oyunu tek bir platform üzerinden oynamak ne yazık ki o kadar mümkün yok. Konsol tarafında sektöre istikamet veren 3 ad bulunuyor. Microsoft, Sony ve Nintendo. Microsoft oyun tarafındaki politikasını geçtiğimiz yıllarda değiştirmişti. Bu başkalaşım sonrası az kalsın bütün Microsoft imzalı özel Xbox oyunları PC için de gelmeye başladı.

Lakin Sony ve Nintendo oyunlarını oynamak isteyenlerin o kadar ya da böyle konsol satın almaları gerekiyordu. Fakat Sony cephesinde de işler değişmeye başlamış gibi görünüyor. Hem PC’de doruk belirten PS4 oyunlarının sayısı artmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda Beyond Two Souls ve Detroit Become Human PC’nin yolunu tutmuştu. Derhal ise bunlara Days Gone da eklendi.

Asıl sevindirici haber ise PlayStation‘ın üstteki seviye yöneticilerinden geldi. Sony’nin yetkili isimleri önümüzdeki dönemde daha çok PlayStation oyununu PC’de görebileceğimizi müjdeledi.

Muhtemelen bunlar fazla “baba” oyunlar olmayacaktır. Örneğin God of War ya da The Last of Hafıza gibi yapımları PC’de görmek şimdilik o kadar muhtemel görünmüyor.

Lakin yeni bir IP olarak yayınlanmış ve devamı düşünülmeyen PlayStation oyunlarını PC’de bakmak sürpriz olmaz. yine de Sony büyük bir sürpriz yapıp God of War serisini de PC için çıkartırsa hayli güzel olur.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir