Oyun Dünyasının Heyecanla Beklediği Gaming İstanbul 2019 İçin Geri Sayım Başladı

Haberler admin 149 Okundu
sponsorlu reklam

Oyun Dünyasının Heyecanla Beklediği Gaming İstanbul 2019 İçin Geri Sayım Başladı

Gaming İstanbul için sayılı günler kaldı. Dev oyun fuarının dördüncüsü, Avrasya Ziyafet ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

Dünya çapındaki oyun şirketlerinin standları, ödüllü cosplay ve oyun turnuvaları, çocuklar için alanlar ve alışveriş bölgelerinin haricinde kariyerini oyun sektörü üzerinde ilerletmek isteyenler ve hemen da bu sektörde çalışan profesyonellere ev sahipliği yapacak olan Gaming İstanbul 2019 etkinliği Avrasya Davet ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

31 Ocak – 3 Şubat 2019 tarihleri aralarında toplamda 4 gün her tarafında sürecek olan etkinlik, geçen sene İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşmişti. Soylu Davranış bakımından Hollywood ve film sektörünü ilerisinde olan bilgisayar oyunları büyümesini sürdürüyorken, Gaming İstanbul’a katılımın yeniden oldukça fazla olacağını düşünüyoruz.

Gaming İstanbul Direktörü Cevher Eryürek konu hakkında şöyle açıklamalarda bulundu: “Türkiye’de oyunlar ülkemizde her kesim kadar büyük ilgi görüyor fakat bayan mobil oyuncu sayısı erkeklerden daha yüksek. 30 milyondan artı oyuncunun bulunduğu Türkiye’de 13 milyon kişi oyunlara para harcıyor.”

Etkinliğe kalan vakti, GİST’in resmi sayfasından takip edebilirsiniz.

Kaynak : https://www.ntv.com.tr/teknoloji/gaming-istanbul-icin-geri-sayim,zt-Y1bezdE62x3VOpY2tRg

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir