Oyun stüdyolarının perde arkası sırlarını içeren Press Reset çıktı

Haberler admin 31 Okundu
sponsorlu reklam

Oyun stüdyolarının perde arkası sırlarını içeren Press Reset çıktı

5 Eylül 2017 yayınlanan ve “Düş edilebilecek en iyi oyunları yaratmak için görevlerinde ilerlemeye çalışan, kendilerini işlerine adamış adamlara ve isimsiz kahramanlara bir iltifat” olarak tanımlanan Blood, Sweat ve Pixels’ın (Kan, Ter ve Pikseller) yazarı Jason Schreier’ın yeni kitabı Press Reset: Ruin and Recovery in the Video Game Industry çıktı. Kitap; BioShock stüdyosu Irrational ve Dead Space geliştiricisi Visceral da dahil elde etmek üzere çoğu önemli oyun stüdyosu kapanışının ardındaki hikayeleri gün yüzüne çıkarıyor. New York merkezli Bloomberg muhabirinin ikinci kitabı olan Press Reset genellikle strateji oyunları üstüne çalışan Big Huge Games (Kingdoms of Amalur), Junction Point (Epic Mickey) ve daha fazlasının son günlerinde bulunan kişilerle röportajlara da yer veriyor.

Jason Schreier, oyun endüstrisi hakkındaki “derin” hikayeleriyle tanınıyor. Bilhassa de önde gelen geliştiricilerin alt kültürlerine odaklanan raporlar üstünde çalışıyor. Jason Schreier, Bloomberg News ekibine yeralma için geçen yıl Kotaku’dan ayrılmıştı.

Oyun stüdyolarının perde arkası sırlarını içeren Press Reset çıktı

VGC’nin bildirdiğine göre Jason Schreier, Press Reset kitabını iki takvim bir raporlama sonucu çıkarmış. aynı zamanda kitabını, bugüne değin yaptığı en iyi egzersiz olarak gördüğünü söylüyor:

“Press Reset; Irrational (BioShock), Visceral (Dead Space) ve 38 Stüdyo / Big Huge Games (Kingdoms of Amalur Reckoning) hakkında ayrıntılı bilgiler içeriyor. Okuyucular, tanıyor olabileceklerinden (Warren Spector, Ken Levine) hemen şimdi tanımadıkları insanlara (Gwen Frey, Zach Mumbach) dek böylece fazla oyun sektörü insanı hakkında çarpıcı bilgiler öğrenecekler. Ekliyor: “Press Reset’i bir kitap haline getirmek takriben iki sene zamanımı aldı. İçeriğindeki raporlamaların tamamına yakını, birinci ağızdan anlatım şeklinde edinildi.”

Jason Schreier için Press Reset bir gurur kaynağı

“Kesinlikle zorlayıcıydı; tüm taslağı nasıl bir araya getireceğime dair fikrimin olmadığı noktalar vardı fakat bu noktalar eğlenceli, üstesinden gelinebilir noktalardı. Ve Press Reset kitabımla son derece gurur duyuyorum. Sanırım bugüne dek yazdığım en iyi şey bu.”

Press Reset kitabı, çekici ve eğlenceli bir okuma deneyimi sunuyor. Bu deneyim; kabiliyetli geliştiricilerin görünürde küçük kusurları nedeniyle işlerini kaybettiklerine dair üzücü hikayeleri de kapsıyor. Jason Schreier, Press Reset kitabının oyun endüstrisinde yaşanan patlama-çöküş sorunlarına bir takım çözümler araştırdığını söylüyor:

“Video oyunları yılda 180 milyar dolar kazandırıyor. Bu endüstri; çalışanlarını mutlu, dinç ve kararlı bir şekilde istihdam etmesi gerekirken niçin bu dek aciz kalıyor? Press Reset kitabı, bu soruyu soruyor ve bulduğu sorunlara bazı çözümleri araştırıyor.”

Press Reset şu anda Amazon DÜŞÜNCE ve Amazon UK üzerinden erişilebilir durumda.

Bakınız: Assassin’s Creed serisi için yeni kitaplar ve içerikler duyuruldu

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir