Pawn of the Dead’in çıkış tarihi belli oldu

Haberler admin 5 Okundu
sponsorlu reklam

Pawn of the Dead'in çıkış tarihi belli oldu

Türk oyunu Pawn of the Dead uzun bir süre önce erken erişim olarak Steam üzerinden satışa çıkmış ve Satranç teması ile türün seven oyuncuların ilgisini çekmişti. Uzun süren geliştirme aşamasından sonradan Pawn of the Dead’in bütün sürüm çıkış tarihi muhakkak oldu.

Pawn of the Dead’in tam sürümü 19 Şubat’ta çıkıyor

Üretim ekibi Aslan Game Stüdyosu yaptığı izah etme ile oyunun bütün sürüme 19 Şubat 2021 tarihi itibari ile geçeceğini duyurdu. Pawn of the Dead, 3D dinamiklere sahip olan satranç tabanlı bir oyun. Battle Chess türünden olan oyunda farklı dinamiklere de yer verilmiş. mesela eğer Siyah bir taş, Beyaz taşı yerse onu kendi tarafına dönüştürüyor. Oyun hakkındaki üretim ekibinin açıkladığı diğer bilgiler ise şu şekilde;

64 bölümden oluşan, sinematiklerle desteklenmiş bir öykü modumuz var. Beyaz Kral Leonard olarak göreviniz Beyaz Krallık’ı yaşayan ölülerden oluşan ordunun saldırısından kurtarmak. Krallıktaki en iyi savaşçı olan eşiniz Elona (Beyaz Kraliçe/Vezir) sizin en kıymetli yardımcınız olacak. Göreviniz esnasında çok uzun bir vakit önce unuttuğunuz sinsi bir yansımayla karşılaşacaksınız.

Oyunda tesadüfen birim yaratma algoritması da mevcut, size prosedürel meydan okuma sağlıyor. Yeterince zorlayıcı bölümler yaratabiliyor, lakin bölümü kazanmanızın en düşük bir yolu olduğunu da garanti ediyor. Bu moddayken Siyah taraf olarak da oynayabilme imkânınız var. Oyunumuz Windows, macOS ve Linux için oynanabilir. Yakın bir zamanda iOS için de piyasaya çıkacak.

Pawn of the Dead'in çıkış tarihi belli oldu

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir