PC’nizin çalışma performansını arttırın

Haberler admin 21 Okundu
sponsorlu reklam

PC’nizin çalışma performansını arttırın

Adata SU630’un pek çok bambaşka depolama seçeneği var. Aile, 240GB’tan başlıyor ve 3.84TB boyuta dek ulaşabiliyor. Bize deneme için gelen ürünün depolama alanı ise, 960GB. Evet, bu ürünü ister masaüstü PC’nizde, ister dizüstü PC’nizde, isterseniz de oyun konsolunuzda kullanın. İyi performans alacağınız bir hakiki.

SSD disk, geleneksel değişmez disklere kıyasla bize neler sunar?”

Geleneksel tipte mekanik diskler, öyle çok mekanik aksamdan oluşur, büyük boyutlardadır ve ayrıca okuma keza de yazma hızları tarafında yüksek performans sunamazlar. İyi tarafı ise, SSD disklere kıyasla daha uygun fiyatla alınabilir durumda olmaları.

SSD diskler ise geleneksel sabit disklere kıyasla daha minik ve hafif boyutlarda, daha dayanıklı ve veri okuma – yazma hızları ciddi derecede yüksektir. Bu sayede eski bir PC’ye takılsa bile ayrım edilir performans artışı sağlayabilirler.

Tabii fakat SSD’lerde de kullanılan böylece çok ayrı teknoloji var

Adata SU630, 3D QLC NAND teknolojisini bünyesinde barındıran bir mahsul. Bu sayede bereketli depolama ve depolanan verilerin verimli kullanılabilmesi tarafında avantajlar sunuyor.

LDPC ECC teknolojisi ise, verilerin bütünlüğü ve uzun süreli kullanımda sorunların en aza indirgenmesi tarafında kayda değer role sahip.

Ilave olarak mahsul, Trim desteğini de bünyesinde barındırıyor. Bu sayede dosyaların verimli bir şekilde silinebilmesi, sisteme ilave önem binme ihtimalinin ortadan kaldırılması ve her yerde yazma durumunda en iyi depolama alanının oluşturulabilmesi için önemlidir ve bu süreçler esnasında SSD performans düşüşlerinin önüne geçebilir.

Adata SU630, enerjik SLC önbelleğe alma özelliğiyle geliyor

Saniyede 520MB’a kadar okuma değerine erişebilen mahsul, yazma tarafında da saniyede 450MB değerini görebiliyor. Özellikle minik boyutlu dosyalarda (Fakat müzik dosyaları, belgeler ve Photoshop dosyaları gibi dosyalardan söz edebiliriz), yazma ve kopyalama tarafında önemli kolaylıklar sağlanıyor.

Natürel ancak mahsul, oyun dosyalarının yüklenilmesi ya da 4K film dosyalarının kopyalanması tarafında da ciddi vakit tasarrufları sağlıyor. Geleneksel bir sabit diske saatlerce bekleyerek kopyalayabileceğiniz bu büyük boyutlu dosyalar, performanslı bir SSD’ye dakikalar içinde kopyalanabiliyor.

Oyun konsolunuzun ya da eski bir PC’nizin egzersiz performansını artırabilirsiniz

Diyelim ama içinde geleneksel bir değişmez disk olan PC’nizi uzun süredir kullanıyorsunuz ve performansından hoşnut değilsiniz. Sabit diskiniz yerine Adata SU630’yı kullanmaya başlarsanız, Windows 10’un açılım hızından programların egzersiz performanslarına dek önemli bir performans artışıyla karşılaşmanız büyük olanak.

Bir öteki çözüm noktası da oyun konsolları. Aktüel oyun konsollarında SSD diskler kullanılıyor ve ek depolama olarak bu ürüne başvurabilirsiniz. Peki ya eski bir konsol kullanıyorsanız ne olacak? İşte bu cihazlara da Adata SU630’u takabilir ve oyun dosyalarını bu SSD üzerinden çalıştırabilirsiniz. Bu, oyunların install, yani çalıştırılabilir ülkü gelmesi için gerçekleşen doldurma sürecinden bölümler arası loading – yükleme süreçlerine kadar önemli performanslar sağlayabiliyor. Bilhassa açık dünya oyunları oynuyorsanız, performans düşüşü yaşamadan şen saatler yaşayabilirsiniz.

Peki ya sağlamlık?

Data depo etme için kapasite kayda değer. Ayrıca okuma hem de yazma tarafında performans kayda değer. Haliyle mevcut kapasitenin olabilecek en verimli şekilde kullanılması da önemli…

Az evvel de belirttiğimiz gibi, SSD’ler eski herif disklere kıyasla daha dayanıklı ürünlerdir. Adata’nın bu ürünü de hafif düşmelere ve sarsıntılara karşı dirençli bir ürün. Hem gürültüsüz ve genellikle soğuk çalışıyor, ama tüm bunlar da sürekli performans için önemli detaylar.

Adata’nın belirttiğine kadar ürün, çarpmaya, titreşime (1500G/0.5ms) ve aşırı sıcaklıklara (0°C-70°C) karşı daha dirençli.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir