PlayStation 5 oyun ekranı paylaşma özelliği getiriyor

Haberler admin 14 Okundu
sponsorlu reklam

PlayStation 5 oyun ekranı paylaşma özelliği getiriyor

İlk büyük sistem yazılımı güncellemesi olarak da bilinen PlayStation 5 güncellemesi bir takım ilave özellikler kazandı. Keza kimi iyileştirmelere yer verildi. Buna kadar Sony bu güncellemenin tüm dünyadaki PlayStation 5 sahiplerine gönderileceğini ifade etti. Bu güncellemenin dikkat çekici 2 detayı oyunların ahenkli harici USB sürücüleri depolaması ile ilgili oldu.

Oyunlar ve oyun konsolları en fazla güncelleme bölge platformlar içerisinde yer alıyor. Hem dünyanın en hızlı gelişen sektörünün tekrar oyun kategorisinde olduğunu söyleyebiliriz. bu nedenle keza konsol üreticileri keza de oyun geliştiricileri buna çok uyarı ediyor.

Geliştiriciler göre sunulan bu yeni güncelleme ile birlikte paylaşımlı oyun denilen bir kavram ortaya çıkıyor. Keza PlayStation 5 hem de PlayStation 4 oyuncuları parti grup oyunlarını paylaşma fırsatı yakalıyor.

Gelen son detaylara göre Share Play özelliği ile oyunları deneyimlemek bile muhtemel olacak. Her iki şekilde de oyun konsolu sahiplerinin karlı çıkacaklarını söyleyebiliriz. Hem gelen son güncellemeye kadar oyun kitaplığını özelleştirme, ekran yakınlaştırma ve istatistik ekranı gibi bazı ilave detaylar gelecek.

Bu güncelleme süratli bir şekilde bütün oyun konsolu sahiplerine iletilecek. Böylece yaşanabilecek aksaklıklar giderilmiş olacak. Bu seferki güncellemenin keza zihin keza de kişiselleştirme açısından önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir