PlayStation 5 ve Xbox Anaconda’da Eski Oyunlar Çalıştırılabilecek

Haberler admin 132 Okundu
sponsorlu reklam

PlayStation 5 ve Xbox Anaconda'da Eski Oyunlar Çalıştırılabilecek

Xbox One ve PS4’ün miadını yüklenmek üzere olduğu seneye girmişken, yeni jenerasyon konsollardan da haberler gelmeye devam ediyor.

Yeni cins yapımlara ne kadar büyük ilgi varsa, eski jenerasyon oyunları oynamak isteyenler de bir böylece pozitif. Bilhassa son teknoloji bir cihaza yüzlerce dolar para vermiş herhangi bir oyuncu, eski oyunlarını oynama imkanından da yoksun kalmak istemiyor.

Bu jenerasyonda, Xbox One cephesi devasa bir geriye uyumluluk politikası izlerken, PS4 ise tam tersine bir yol çizmişti. Sony, son 1-2 yılda PlayStation NOW uygulamasına ağırlık vermiş olsa da bu hamle oyuncular göre tatmin edici bulunmamıştı. Daha önce Activision ve Ubisoft bünyesinde oyun geliştiren Marc-Andre Jutras’a tarafından, iki yeni cins konsolda da geriye ahenklilik özelliği bulunacak.

Keza PS5 ayrıca de Xbox Anaconda’nın, kullandığınız hesaptaki oyunları dosdoğru mağazadan indirebilmenize ve herhangi bir zorlukla karşılaşmadan oynayabilme imkanı sunacağına değinen Jutras, iki konsolda da maddesel medya kullanılmayacağına inandığını belirtti.

Microsoft’un son dönemde değiştirdiği politikalar sonrasında bu kuram zaten Xbox cephesi için tahmin ediliyordu. Bunun yanında, Sony’nin PS4’ün son bombalarını PS5’in çıkışına yakın tutması da bu ihtimali güçlendiriyor. Nitekim PS4’ünü bir zaman önce yeni nesil konsola dinmek için satan oyuncuların da The Last of Akıl II ve Ghost of Tsushima gibi yapımları doğrudan doğruya satın alabilmesi onların da işine gelecektir.

Kaynak : https://comicbook.com/gaming/2018/12/27/playstation-5-next-xbox-feature-backward-compatibility/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir