Playstation 5’in çıkış tarihi ve donanım gücüyle ilgili yeni söylenti

Haberler admin 139 Okundu
sponsorlu reklam

Playstation 5'in çıkış tarihi ve donanım gücüyle ilgili yeni söylenti

Konsol sahipleri şüphesiz yeni nesil konsolların ne zaman çıkacağını merak ediyordur. Her ne kadar Sony ve Microsoft‘un şu anda yeni nesil konsollar üzerinde çalışıyor olsa da, firmalardan yeni konsollara dair herhangi bir atılım veya duyuru göremedik. Ancak ortaya atılan yeni iddianın PlayStation 5 ve yeni Xbox‘ı bekleyen oyuncuları heyecanlandıracağı kesin. Konsol firmalarına yakınlığı ile bilinen ve çok satanlar listesine giren Blood, Sweat and Pixels yazarı Jason Schreier (kendini aynı zamanda Kotaku yazarı) ResetEra forumlarında girdiği bir tartışmada istemeden de olsa bazı bilgileri açık etti.

Playstation 5’in çıkış tarihi ve donanım gücüyle ilgili yeni söylenti

Jason Schreier, katıldığı tartışmada PlayStation 5 ve yeni Xbox‘ın 2020 yılında piyasada olacağını açıkladı. Ayrıca konsolların donanımının 10.7 teraflops civarında olacağını iddia eden gazeteci, konsol oyuncularını heyecanlandırmayı başardı.

İçerisinde bulunduğumuz konsol jenerasyonunu büyük ihtimal Sony galip kapatacak. Ancak bir sonraki jenerasyonda Xbox‘ın bu kez gerçekten güçlü bir rakip olacağını söyleyebiliriz. Bu nesilde yapamadıklarını bir sonraki nesil platforma saklayan Microsoft, Sony‘e dişli bir rakip olacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir