Plex Media Server

Programlar admin 267 Okundu
sponsorlu reklam

Plex Media Server

Plex Media Server, bütün multimedya dosyaları için (video, müzik, fotoğraf) DLNA destekli depo hizmeti sağlayan ücretsiz bir programdır. Plex Media Server üstünde yer alan dosyalara web arayüzden erişebileceğiniz gibi keza Plex Media Center yazılımını kullanarak Windows ve Apple Mac OS X, iPhone, iPad, iPod, Andriod üzerinden erişebilirsiniz. Plex Media Center uygulaması keza LG ve Samsung Smart TV’ler, Google TV ya da Roku Streaming Player üstünde de bulunmaktadır.

Plex Media Server’ı rakiplerinden ayıran en önemli özelliği real time transcoding özelliğidir. Bu özellik, video ya da müzik dosyalarının Plex Media Center uygulamasının kurulu olduğu cihaza düzenli bir şekilde hakiki zamanlı olarak çevrilmesidir. Örneklemek gerekirse; mkv uzantılı bir filmi iPhone, iPad veya Android tabanlı bir cep telefonunda herhangi ekstra bir çevirme işlemi yapmadan aracısız izleyebilirsiniz.

Plex Media Server, arşivinizde yer alan müzik ve video dosyalarına ait bilgileri (Artist, Albüm, Yönetmen, Nesil, Üretim Yılı, Kapak fotoğrafı vb.) internet üzerinden otomatik olarak alabilmektedir. Bu sayede müzik ve film arşivinizi olağan dosya görünümüyle kullanmak yerine daha ayrıntılı bilgiler taşıyan ve ayrıntılı arama imkanı yer alan bütün bir multimedya merkezine (media center) dönüştürebilirsiniz.

İndir

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir