Pokemon efsanesi 25. yıl dönümünü kutluyor

Haberler admin 14 Okundu
sponsorlu reklam

Pokemon efsanesi 25. yıl dönümünü kutluyor

O dönemde Pokemon fazla pozitif popüler olunca bazı çocuklar kendisini pokemon sanmaya başlamıştı. Yine böyle bir vakada çocuğun birisi kendisini pokemon sanarak camdan atlamıştı. Ölümden son anda dönen çocuğun ailesi Pokemon’un yasaklanmasını, diğer canların yanmamasını istek etmişti.

O dönem tüm haber kanallarında geniş yer bulan bu olayın peşinde Pokemon’un yayından kaldırılmasına karar verilmişti. Bu aslında milyonlarca çocuğu üzen kıran bir karar olmuştu.

O zamanlar şimdiki gibi internet olanakları vs. yaygın olmadığından ötürü öyle çok çocuk Pokemon’un yeni bölümlerinde de yoksun kalmıştı.

İşte o efsane bu hafta içerisinde 25. yaşını kutlayacak. Her ne dek yasaklanmış olsa da bir cins Pokemon’un ne denli sağlam bir çizgi film olduğunu hiç unutmadı. Unutmayacakta. Zaten Pokemon’un öteki sezonları da birincil sezonu değin sağlam olmamıştı.

Dileriz önümüzdeki yıllarda bu efsane yeni sezonlarıyla tekrardan çocukların karşısına çıkar. bu vesileyle Pokemon’un bazı sezonlarının Netflix’te yer aldığını da dip anekdot olarak belirtelim.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir