Porsche’nin Gizlice Ortadan Kaldırdığı 5 Prototip Araç

Otomobil admin 140 Okundu
sponsorlu reklam

Porsche'nin Gizlice Ortadan Kaldırdığı 5 Prototip Araç

Porsche’nin prototip olarak geliştirdiği, ama asla piyasaya sürmediği 5 otomobil ortaya çıktı.

Birçok araba üreticisi o kadar çok prototip oluşturup bunların çok küçük bir kısmını piyasaya sürer. Yollarda gördüğümüz araçlar, yıllar süren birikimin bir parçasıdırlar. 

Spor otomobil devi Porsche, bir zamanlar tasarım son aşamasına değin gelip, el altından piyasaya sürmekten vazgeçtiği 5 otmobil modelini açıkladı. Gelin Porsche’nin asla yollara çıkmayan o 5 arabasına yakından bakalım.

5. Porsche 984:

Porsche 984 prototipi. Kompak ve ufak oranlarıyla nerdeyse üretime hazırlanmış görünüyor. Hayata geçmese de Boxster’ı yaparken bu modelden ilham aldılar.

4. Cayanne Cabrio:

Bu prototip üretime geçmediği için çok mutluyuz. 2002’de Nissan ve Land Rover kendi “crossover convertible” larını yapmadan önce planlanmış olan bu model, bodrum kattaki kullanılmayan odada kilitli kalmaya devam edecek.

3. 911 Carrera Speedster Clubsport:

Çok özel bir araç olan 911 Carrera Speedster Clubsport’u mühendisler 1987’de tasarladı. Önünde yalnızca sırça olan üstü açık bu araç, 911 Carrera Speedster’in atası oldu.

2. Porsche Panemarica:

Porsche Panemarica, Ferdinand Porsche’un 80. yılına özel olarak tasarlandı ama imal bandına gidemedi. Fermuarlı çatı modeli diğer modelleri etkileyerek targa-top modellerin çıkmasını saladı.

1. Porsche 918:

Günümüzden bir kare olan Porsche 918 Spyder Rolling Chasis. 2012 yılında gazetecilere tanıtılan prototip hibrit olarak tasarlandı.

Porsche’nin resmi YouTube kanalından yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

[YOUTUBE:hrh7nBRAoZQ][/YOUTUBE

Araçların tasarımları hakkında neler düşünüyorsunuz? Keşke bu model piyasaya çıksaydı dediğiniz bir otomobil var mı? Yorumlarda belirtebilirsiniz, yine görüşürüz.

Kaynak : https://www.motorauthority.com/news/1120562_dig-into-porsches-top-5-secret-prototypes

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir