PS sahipleri ısınma sorunundan dertli

Haberler admin 5 Okundu
sponsorlu reklam

PS sahipleri ısınma sorunundan dertli

Oyun sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Sony yeni nesil konsolu PS5’i geçtiğimiz yıl satışa sunmuştu. PlayStation 5 Türkiye’de dahil almak üzere pek fazla ülkede adeta değil satmıştı. Hala da yok satmaya devam ediyor. Zira PS5 şu anda bile Türkiye’de karaborsada satılıyor.

Reddit’te bazı kullanıcılar birkaç saatlik oyundan daha sonra PS5’in aşırı ısındığı ve brick yani kullanılmaz ülkü geldiği yönünde şikayetlerde bulundu. Genel kanı bu durumun güncelleme odaklı bir sorun olduğu yönünde. Çünkü bu şikayeti bildiren kişi sayısı hayli sınırlı. Yani bir eldeki parmak sayısını bile geçmiyor.

Şimdiye dek binlerce PS5 satıldığını düşünürsek, bu tarz soruna sahip bir kaç hatalı cihazın çıkması sıradan gibi görünüyor.

Hali hazırda bozulan cihazlar garanti kapsamında olduğu için bir can sıkıntısı laf konusu yok. Kaldı ki benzer sorunlar Xbox Series X‘te de ortaya çıkmıştı. Genel itibariyle bu tarz sorunlar her konsolun birincil çıkışında yaşanıyor.

Hatırlanacağı üzere Xbox 360 uzun bir zaman 3 kırmızı ışık hatası ile gündemde kalmıştı. Bundan Başka bu kusur Xbox 360 konsollarında hayli yaygın bir şekilde görünüyordu.

Dolayısıyla bu hata ile kıyaslandığında PS5’te ortaya çıkan ısınma problemine sorun bile denemez. Elbette önümüzdeki günlerde bu stil şikayetlerin sayısı artarsa işin rengi değişebilir. gerçi bekleyip göreceğiz.

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir