PS5’te ortaya çıkan bir sorun can sıkmaya başladı

Haberler admin 7 Okundu
sponsorlu reklam

PS5’te ortaya çıkan bir sorun can sıkmaya başladı

Nintendo’nun 2017 yılında satışa sunduğu Switch’te hayli can sıkan kronik bir sorun vardı. Kontrolcülerde yer alan analogların drift yapması. Bu sorun hali hazırda aşılabilmiş değil. Hatta yeni çıkan Nintendo Switch Lite modellerinde de drift probleminin yaşandığı söyleniyor. Peki bu drift problemi iyice nedir. Dilerseniz ilk olarak bu konuya bir açık sözlülük getirelim.

Drift problemi olan analoglarda oyun içerisindeki karakteriniz kendi kendisine öne arkaya sağa veya sola hareket ediyor. Fakat bu durum ekseriyetle öne içten gerçekleşiyor.

Peki yapmamız gereken ne? Switch sahipleri bu hayatı analoğu değiştirerek çözüyorlardı. Çünkü ayrı bir tamir veya formül işe yaramıyor.

Gelelim başlıca sıkıcı habere. Ortaya çıkan son raporlara tarafından geçtiğimiz yılın sonlarında satışa meydana çıkan PS5’in kontrolcüsünde de drift problemleri yaşanıyor. Bir Takım PS5 kullanıcıları DualSense’in kendi kendine bozulmasından ve drift yapmasından hayli davacı.

Bu konunun çözümü ise gayet basit. Teknik servis. Umulan PS5’in 2 yıl garantisi olduğu için kol da garanti kapsamına giriyor. Dolayısıyla konsol çıkalı daha 4 ay olduğundan gidip rahatlıkla metamorfoz yapabiliyorsunuz.

Dip not olarak hatırlatalım. Yurt dışından ya da kaçak olarak ülkeye sokulan PS5’lerden birisini aldıysanız cihazınız garanti kapsamı dışarıda olacaktır.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir