Pubg Mobile rekora bir türlü doymuyor

Haberler admin 10 Okundu
sponsorlu reklam

Pubg Mobile rekora bir türlü doymuyor

Herkesin merak ettiği ve bir o kadarda yüksek rakamlar beklediği Mobil PUBG oyunu indirme sayısı belirlenmiş oldu. 2018 yılında piyasaya çıkmasına rağmen fazlasıyla talep gördü. Zeki telefonlar için tasarlanan PUBG oyunu iOS ve Android sürümleri üzerinden defalarca indirildi.

Oyunun diğer diğer oyuncularla oynanabilmesi ve durmadan güncelleme alması onu ileriye taşıdı. Hem heyecanı doruklarda yaşattığını söyleyebiliriz. Bu oyunun Twitch üzerinden birçok yayıncısı da mevcut. Hatta kimileri sadece PUBG oyunu oynuyor. Yayıncıların önemli bir bölümü Fortnite ve PUBG gibi oyunlar üzerinden popülerlik kazandı.

Oyunun Twitter Türkiye resmi hesabı üzerinden yapılan bir paylaşım popülerliğini bir noktada daha ortaya koydu. Ona göre oyun dünya çapında 1 milyardan daha fazla indirme sayısı ile göz doldurdu. Sayı diğer oyunlarla kıyaslandığında gerçekte de dudak uçuklatacak cinsten.

Oyun oynayanların yaş ortalamasının ise genellikle 12 ile 30 olduğunu söyleyebiliriz. Yani bu da bizlere sahiden çok geniş bir kitlenin PUBG oynadığını gösteriyor. Hatta ileri yaşlardaki bir takım şahısların bile bu oyunu keyif alarak oynadığı biliniyor.

Oyunu tasarlayan stüdyonun CEO’su Changan Kim herkese teşekkür ettiği bir tweet paylaştı. Burada yalnızca 3 sene içerisinde 1 milyar indirme rakamına ulaştıklarını söyledi. Ayrıca oyunun ikinci versiyonunun yakında geleceğini de ekledi. Peki siz PUBG indirme sayısı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir