PUBG Mobile rekorlarına bir yenisini daha ekledi

Haberler admin 9 Okundu
sponsorlu reklam

PUBG Mobile rekorlarına bir yenisini daha ekledi

Oyun sektörü Covid-19 salgınından olumlu yönden en fazla etkilenenler. O Kadar ancak kullanıcı sayısı öyle arttıki bir takım oyun firmaları kullanıcı sayısından nedeniyle serverlarını durumunda kaldı. Salgından dolayı her ne değin birçok yeni oyun çıkışını erteleseler de mevcut oyunlar kullanıcı sayısını oldukça fazlalaştırdı.

Eve kapanan insanların sıkılmamak namına yaptığı başlıca aktivitelerden biri oyun oynamak oldu. Bu büyüme mobil, PC, Play Station özet olarak bütün platformlarda oldu. Şart böyle olunca firmaların kazançları da tavan yaptı. sırası gelmişken söylemek gerekli Twitch yayıncılarının da oyuncu artışında büyük rolü bulunuyor.

Twitch platformunda da yayınlama yapan kullanıcıların artışı uyarı çekti. Yayıncıları izleyen oyunseverler de daha artı oyun oynamaya başladı. Konumuza geri dönecek olursa oyun firmaları bu artıştan fazla yüksek gelirler elde etti. En popüler oyunlardan şayet de en popüler olan PUBG Mobile de rekor kıran oyunlardan oldu.

Son yapılan araştırmalar sonucu oyunun 5,1 milyar dolar hasılat elde ettiğini ortaya çıkardığını gösteriyor. Rapor, verilerini inceleme eden ve oyunun 2020’den kazandığı toplam para miktarını paylaşan Dedektör Tower’dan geldi. PUBG Mobile, sadece oyuncu harcamalarından günde yaklaşık 7,4 milyon dolar kazanıyordu ve bu rakam 2020’de 2,7 milyar doları buldu. 2020’nin ilk dokuz ayında oyun, dördüncü çeyrekte 555 milyon dolar ile çeyrek başına 704 milyon dolar gelir elde etti.

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir