Rage 2, Wolfenstein ve DOOM Eternal Steam’e geliyor

Haberler admin 175 Okundu
sponsorlu reklam

Rage 2, Wolfenstein ve DOOM Eternal Steam’e geliyor

PC oyunlarında rakipsiz olan Steam, bir anda Epic Games’in dijital oyun satış işine girmesi ile affalamıştı. Sadece Epic Games Store üzerinde Metro: Exodus, Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls ve Heavy Rain gibi bazı oyunların 1 yıl boyunca özel olarak satılmasına Steam karşılık verememişti.
Epic Games’in agresif politikasının Bethesda’nın yeni oyunları ile devam etmesi bekleniyordu. Doom Eternal, Rage 2, Wolfenstein: Cyberpilot ve Wolfenstein: Youngblood gibi yeni Bethesda oyunlarının önce Epic Games Store’da satılması tahmin ediliyordu.

Ancak büyük fiyasko olan Fallout 76’nın sadece Bethesda’nın mağazasında satılması, bu oyunlarında sadece Bethesda’nın mağazasında satılma ihtimalini de duyurmuştu. İşte tam bu noktada Bethesda’dan resmi bir açıklama geldi.

Bethesda attığı Tweet ile Doom Eternal, Rage 2, Wolfenstein: Cyberpilot ve Wolfenstein: Youngblood oyunlarının Steam’e geleceğini belirtti. Dev oyun geliştiricisi Fallout 76‘nın da bu yıl içerisinde Steam’e ekleneceğinin altını çizdi.

Steam tekelinin bitmesi oyunculara yarayacak gibi görünüyor. Özellikle Epic GameStore’da her ay oldukça güzel yapımların ücretsiz olarak sunulması, Steam’den bir karşı hamle gelmesine neden olabilir. Kim bilir belki Steam elindeki son kozu olan ve yıllardır beklenen Half-Life 3‘ü duyurur.

 

2030 yılından geldim demişti

Son zamanların en popüler mesleği

Süs diye almıştı!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir