Rahat tutuş hissi ve uzun süreli kullanım 

Haberler admin 28 Okundu
sponsorlu reklam

Rahat tutuş hissi ve uzun süreli kullanım 

Kulaklıklar, Bluetooth 5.2 bağlantı teknolojisiyle akıllı telefonunuzla saniyeler içinde eşleşebiliyor. Yaptığımız testlerimizde Android telefonlar seçim ettik ve bir sorunla karşılaşmadık. Üstünde çoklu mikrofon sistemi ve 10mm enerjik sürücüleri de barındıran kulaklıklar, bununla beraber dokunmatik sensörleri tamamen kolay kullanımın da önünü açıyor. Birkaç örnek vermemiz gerekirse…

– Kulaklıklardan birine 2 kez çarçabuk dokunarak şarkı durdurabilir veya devam ettirebilirsiniz.

– Kulaklıklardan birine 2 kez çarçabuk dokunarak arama cevaplayabilir ve sonlandırabilirsiniz.

– Kulaklıklardan birine bir kez uzun basarsanız etkin gürültü engelleme modunu açabilir, kapatabilir ya da farkındalık moduna geçiş yapabilirsiniz.

Merak ettiğim bir konu ise, şarkı dinliyorken kulaktan bir kulaklığı çıkarınca şarkının durup durmadığıydı. Evet, şarkı devam ediyor ve çıkardığınız kulaklığı kutuya koyup kapağını kapatana dek da çalmayı sürdürüyor. İsterseniz tek kulaklık ile mono dilekçe olası.

Peki ya müzik dinlerken ses kalitesi nasıl?

Ürünle pop, hard rock, heavy metal ve Türk sanat müziği olmak üzere öyle fazla ayrı türde şarkılar dinledik. Genel hatlarıyla ses kalitesinin birçok kullanıcıyı hoşnutluk edebileceğini söyleyebiliriz. Bass’lar, tizler ve vokaller çoğunlukla anlaşılması mümkün şekilde kulaklarınıza sunuluyor.

Yaptığımız telefon görüşmelerinde, ürünün ses kalitesinden hoşnut kaldık. Görüşmeler esnasında kopma, seste dijitalleşme gibi sorunlarla karşılaşmadık. dikkat çekici bir taraf, şamatalı bir ortamda olsanız bile çoğu zaman etkin şamata engelleme modunu açmanıza lüzum kalmıyor. Natürel bu modu açtığınızda, ayrıca sizin sesiniz daha berrak hale geliyor hem de arkadaki plandaki sesler az daha yok denecek kadar silikleşiyor.

Tek çok miktar ile toplamda 22 saate değin tatbik muhtemel

Aygıt, beraberinde gelen USB Type-C kablosu yardımıyla bir buçuk saatte adamakıllı şarj olabiliyor. Huawei, ayrıca ürünün şarjı keza de kutudaki şarj ünitesinin de yardımıyla toplamda 22 saatlik kullanımın muhtemel olduğunu belirtiyor. Kendi deneyimlerimizi de paylaşmamız icabında…

Günde takriben 3 saat kullanarak, nakliye kutusundaki pilin de yardımıyla bir haftalık deneyim elde edebildik. Tabii teferruat da kayda değer. Mesela, ses seviyesini %60-80 civarlarında tuttuk ve sık sık aktif gürültü müdahale etme modu kapalıydı. Çoğunlukla müzik dinledik ve nadir de olsa aramalar gerçekleştirdik.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir