Real Time Ray Tracing teknolojisi PlayStation’a geliyor!

Haberler admin 288 Okundu
sponsorlu reklam

Real Time Ray Tracing teknolojisi PlayStation'a geliyor!

Nvidia’nın geçtiğimiz aylarda kullanıcılarına tanıttığı Real Time Ray Tracing teknolojisi, teknoloji meraklıları arasında büyük bir alaka uyandırdı. RTX model grafik kartlarında kullanılan bu teknoloji, daha şimdiden onlarca oyuna entegre edildi. Oyunlarda bulunan ışığı gerçek zamanlı işleyip daha realist görünüm kalitesi veren bu teknoloji, şimdilik yalnızca PC platformunda bulunuyor. Ama Gran Turismo geliştiricileri, bu teknolojiyi PlayStation’a da kazandırmakta kararlı.

Real Time Ray Tracing konsollara gelebilir

SIGGRAPH Asia 2018 fuarında sahne alan Polyphony Digital ekibi, yeni tanıttıkları ışık işleme teknolojisini oyun içerisinde gösterdi. Gran Turismo Sport üzerinde gösterilen bu teknoloji, bire bir olarak Nvidia’nın Real Time Ray Tracing teknolojisine benziyor. Geliştiriciler şimdilik bu teknolojinin daha yapım aşamasında olduğunu belirtti. Ama PlayStation 5 ile birlikte Real Time Ray Tracing teknolojisinin konsollara da kazandırılacağı epeyce açık.

Diğer bir yanlamasına Gran Turismo Sport’u piyasaya sürmeden önce, oyunun temel taşlarını fiilen PS5 için attıklarını söyleyen Polyphony Digital, bir sonraki nesilde PC oyuncularını bile kıskandıracak bir proje ile karşımıza çıkabilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir