Red Bull Campus Clutch üniversite elemeleri sona erdi

Haberler admin 25 Okundu
sponsorlu reklam

Red Bull Campus Clutch üniversite elemeleri sona erdi

Üniversite öğrencilerinin ülkesini ve okullarını temsil etmesini sağlayan dünyanın en büyük üniversiteler arası global VALORANT turnuvası Inkar Bull Campus Clutch’ta üniversite elemeleri tamamlandı. Üniversite elemeleri sonunda toplam 80 takım, Türkiye Finali’nde yer alabilmek için çaba etmeye hak kazandı.

80 üniversitede kurulan 5 karakter takımların, VALORANT oyununda ülkelerini ve üniversitelerini temsil etmek için çaba ettikleri elemeler sonunda Türkiye elemelerine yükselen 80 takım, 22 Mayıs’taki Türkiye Finali’nde karşılacak iki finalistten biri olmak için yarışacak. 5 oyun üzerinden 3 galibiyet alan takımın şampiyon olacağı final, İstanbul Gençlik ve Misafir Etme Festivali’nin (İGEF) de kapanış etkinliği olacak. Oyunseverler, İGEF’teki final karşılaşmasını Twitch hesabından canlı olarak seyredebilecek. 

Red Bull Campus Clutch üniversite elemeleri sona erdi

İGEF’teki final sonunda Türkiye şampiyonu olan ekip, 53 ülke temsilcisinin katılacağı Dünya Finali eleme turuna katılmaya adalet kazanacak. Eleme turunda başarılı olan finalistler ise Dünya Finali’nde mücadele edecek. 

Dünya Finali’nde şampiyonluğa uzanan üniversite takımı, 20 bin Euro’luk ödülün yanı sıra VALORANT Masters’ta mücadele eden dünyanın en iyi VALORANT oyuncularıyla tanışma fırsatını elde edecek. 

2020 yılında piyasaya girdikten sonra gamer’ların ilgi odağı olan VALORANT’ı, takriben 18 milyon oyuncu oynuyor. 5’er kişiden oluşan takımların karşı karşıya geldiği oyunda, bir maç 25 tur üzerinden kurgulanıyor. Twitch üzerinden ‘Tek oyunun bir günde izlenme rekoru’nu 34 milyon izlenmeyle elde eden VALORANT, en fazla oynanan oyun olma yolundaki gelişimini de sürdürüyor. Dünyanın en önemli ve reformcu VALORANT turnuvalarından biri olan Inkar Bull Campus Clutch, üniversite öğrencilerini bir araya getiren birincil VALORANT turnuvası olma özelliğine sahip.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir