Resident Evil 2 Remake demosu büyük bir başarı yakaladı

Haberler admin 263 Okundu
sponsorlu reklam

Resident Evil 2 Remake demosu büyük bir başarı yakaladı

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Resident Evil 2 Remake demosu büyük bir başarıya imza attı. Doğrusu yapımcıların bu taktiğinin ne değin doğru olduğunu da göstermiş oldu. Eskiden az kalsın her oyunun bu tarz demoları yayınlanır ve oyunu olmak isteyen oyuncular için bu durum iyi bir fırsat yaratırdı. Fakat zamanla demo kavramının yavaş yavaş oyun sektöründen uzaklaştığını ve fazla az firmanın bu yola başvurduğunu görmeye başladık. Resident Evil 2 Remake demosu ve kullanılan strateji ise demo işleyişinin ne dek içten olabileceğini gözler önüne sermiş oldu.

Resident Evil 2 Remake demosu büyük bir galibiyet yakaladı

Öncelikle oyunun demosunun kısa bir sürede 1 milyondan pozitif oyuncu tarafından indirildiğini daha önce belirtmiştik. Daha da önemlisi demonun Steam versiyonunun yayınlanmasından sonra oyunun en çok satanlar listesinde tepeye çıkması oldu. Yani demodan keyif bölge birçok oyuncu, Resident Evil 2‘yi ön sipariş ile satın aldılar.

Tabi ancak bu denli başarılı olması için oyunun kalite çıtasını da yükseltmesi lazım. Yani Capcom, bir takım ufak eksiklerine rağmen Resident Evil 2 Remake‘e güvenini oyunun demosunu yayınlayarak göstermiş oldu da diyebiliriz. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir