Resident Evil Village 3 milyon satış rakamını geride bıraktı

Haberler admin 39 Okundu
sponsorlu reklam

Resident Evil Village 3 milyon satış rakamını geride bıraktı

Resident Evil Village satmak rakamı konusunda ilk açıklamalar daha oyun çıkalı bir hafta olmadan yapılmaya başlandı. resmen 7 Mayıs Cuma günü meydana çıkan oyunun dağıtımının 3 milyonu geride bıraktığı Capcom tarafından duyuruldu. Bu rakamın global olarak hem kutulu hem de dijital sürümleri kapsadığı da gelen bilgiler arasında.

Resident Evil Village 3 milyon satmak rakamına ulaştı

Tabi oyunun bu kadar kısa sürede bu rakama ulaşmasında çoklu platform desteğine sahip olmasının da payı büyük. Resident Evil Village, PC platformu dıştan PS5, PS4, Xbox Series X / S ve Xbox One konsollarına çıktı. Yeni nesil ile birlikte eski nesili pas geçmemesi, ayrıca diğer büyük bütçeli oyunlar gibi ertelenmemesinin de bu satmak rakamına etkisinin büyük olduğunu söyleyebiliriz.

Oyunun satmak rakamı konusunda yakaladığı bu başarıyı kıyaslayacak olursak Resident Evil 7’nin bu sürede 2.5 milyon satmak rakamına ulaştığını görüyoruz. RE 7 toplamda ise 8.5 milyons atış rakamına ulaşmayı başarmış ve serinin en başarılı oyunlarından biri olmuştu. Resident Evil Village ise şimdiden daha iyi bir performans göstererek satış rakamı konusunda asıl seride bir önceki oyunun başarısını geride bırakabileceğini göstermiş oldu. Resident Evil serisinin toplam satış rakamı ise 100 milyonu aşmış durumda.

Resident Evil Village analiz

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir