Resident Evil Village haritası oyunda görüntülendi

Haberler admin 35 Okundu
sponsorlu reklam

Resident Evil Village haritası oyunda görüntülendi

Resident Evil Village haritasının oyun içerisindeki görüntüsü yayınlandı. Ahşap bir masanın üzerinde bulunan, altın bir çerçeve içerisindeki haritanın üstünde bir parşömen kâğıdı yer alıyor. CAPCOM’un RE Engine ile geliştirdiği Resident Evil serisinin sekizinci oyunu Resident Evil Village oyunundan geniş bir harita görüntüsü yayınladı. IGN’in paylaştığı harita görselinin üstünde bir parşömen görüyoruz. Çerçeve içerisindeki haritada ise Heisenberg’s Factory, Castle Dimitresu, House Beneviento ve Moreau’s Reservoir gibi noktalar/bölgeler gözüküyor. Daha önce de haritanın bu kadar net olmayan bir görüntüsü ortaya çıkmıştı ama şu anda birçok şey netliğe kavuştu.

Bakınız: Daha önce ortaya çıkan harita görseli

Resident Evil Village haritası

Son gelişmelerle birlikte yeni oyunun Resident Evil 4 ile epey müşterek noktasının olduğunu görüyoruz. 2005 yılında yayınlanan Resident Evil 4, her bölge için yeni düşmanlar, öğeler sunmuş ve bir köyden daha fazlasını biz oyunculara göstermişti. Anlaşıyor oysa Resident Evil Village 2005 klasiğinin esas bileşenlerine sadık kalarak yapı edilecek. Resident Evil serisinin bilindik isimlerinden Morimasa Sato: “Köy kelimesini duyduğunuzda, bir sokak her tarafında sıralanmış alışılmadık evler düşünürsünüz fakat bu fiilen bir video oyunu gerçekleştirmek için yeterli değildir” diyor.

Aynı zamanda geçtiğimiz günlerde Resident Evil Village’ın PC’de Ray Tracing ve FidelityFX’e sahip olacağını duyurulmuştu. Ilave olarak ondan bazı Ray Tracing sahneleri bildiren ilk PC oyun görüntülerini ortaya çıkarmıştı.

İlginizi çekebilir: Resident Evil Village PS4 Pro’da nasıl gözüküyor?

Resident Evil Village hikayesi

Resident Evil 7: Biohazard’daki korkunç olaylardan birkaç sene sonra geçen yeni hikaye örgüsü, geçmişteki kabuslarından kurtularak yeni bir yerde huzurlu bir hayat sürmeye çalışacak Ethan Winters ve eşi Mia ile başlıyor. Birlikte yeni bir hayata başlamak üzereyken, geçmişte olduğu gibi bir kere daha üzerlerine yağmur bulutu çöküyor. Oyuncular, tabiri caizse “biçare” bir Ethan Winters’ı yönetecek. Ethan Winters; barışçıl bir köyün başına bela olan gizemli yeni korkuları ortaya çıkarmaya çalışacak. Bu korkunç seyahat baştan başa oyuncular, geçmiş oyunlarda karşılarına meydana çıkan yaratıklara benzer zalim yeni düşmanlarla karşılaşacak ve onları alt etmeye çalışacaklar.

İlginizi çekebilir: Resident Evil Village sistem gereksinimleri belirlenmiş oldu

Epey iyi görünen yeni Resident Evil oyununun harita görüntüsü bizi epeyce heyecanlandırdı. Oyunu bekleyen hayranların da bu hoş gelişmeden memnun etme duyacağını düşünüyoruz. Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir