Resident Evil Village ışın izleme yalnızca AMD kartlarda olacak

Haberler admin 20 Okundu
sponsorlu reklam

Resident Evil Village ışın izleme yalnızca AMD kartlarda olacak

AMD yeni RX 6700 XT ekran kartını bu sabaha karşı duyurdu ve Resident Evill Village için sevindirici haberler getirdi. Oyunun PC için çıkacak sürümü ışın izleme desteğine sahip olacak oysa beklediğiniz gibi, şimdilik yalnızca AMD ekran kartları için onaylandı.

Resident Evil Village ışın izleme yalnızca AMD kartlarda olacak

Resident Evil Village ışın izleme desteğiyle geliyor

Şimdilik sadece AMD kartları için onaylanan oyunun ışın izleme desteği gerçi biraz daha fazlasını istiyor. AMD RX 6700 XT oyunu ışın izleme desteğiyle oynamak için yeterli olmayacak. Bunun yerine Resident Evil Village ışın izleme teknolojisi için RX 6800 XT’yi öneriyor. BUNUNLA BERABER bir Ryzen 5 1600 işlemcinizin olması da gerekecek. yine de heyecanlandırıcı bir haber, grafik karşılaştırmasını bakmak için derhal daha aşağı taraftaki videoyu izleyebilirsiniz.

We’ve partnered with Capcom to utilize raytracing and AMD FidelityFX to enhance the atmosphere and next-generation visuals in Resident Evil Village. We can’t wait to play #REVillage on May 7th. pic.twitter.com/VgSZiPlJvz

— Radeon RX (@Radeon) March 3, 2021

Işın izlemenin oyunlar üzerinde etkisinin oldukça yüksek olduğunu biliyoruz, hatta izlemediyseniz Cyberpunk 2077’de RTX ne dek ayrım ediyor? Videomuzu da haberin en sonuna iliştireceğim. Resident Evil Village için de durum öteki oyunlarda olduğundan ayrı değil. Özellikle PS5 demosunda gördüğümüz birincil bölümün yapısı ışın izleme teknolojisi ile birlikte epeyce değişiyor. Emrindeki ışın izleme olması sizin için çok kayda değer değilse AMD size oyunu oynamak için Ryzen 5 1600 işlemci ve RX 5700 ekran kartı öneriyor. NVidia tarafında ise devlete ait sistem gereksinimleri yayınlanmadığı için demin bir data yok.