Riot Games eSpor alanındaki yeniliklerini açıkladı

Haberler admin 37 Okundu
sponsorlu reklam

Riot Games eSpor alanındaki yeniliklerini açıkladı

Riot Games Küresel Espor Lideri John Needham, Wild Rift Espor Ürün Yöneticisi Leo Faria ve Riot Games Kıdemli Espor Yöneticisi Whalen Rozelle düzenlenen etkinlikte, Riot Games’in espor alanındaki heyecanlandırıcı yeniliklerinini duyurdu. Riot Games Küresel Espor Lideri John Needham, MSI 2021’in konumu olarak İzlanda’nın seçilmesi ile ilgili, kapsamlı küresel bir analiz ve araştırma yaptıklarını ve Reykjavik’in COVID yönetimi ve protokolleri, faaliyet verimliliği ve gezi lojistiğini göz önünde bulundurarak özenle seçtiklerini belirtti.

Riot Games’in League Of Legends ve yeni esporlardaki hedefleri

İzlanda’nın büyüleyici doğasının, ayrıca League of Legends keza de VALORANT için olağanüstü bir ortam oluşturduğunu ekleyen Needham, keza Riot Games’in yeni esporları ile ilgili ‘’Şu ana dek tüm esporlarımız şahane ölçüde büyüdü ve taraftarlardan büyük bir takviye gördü. League of Legends Esporu geçtiğimiz 10 yılda elde ettiği başarıyla bizim için olağanüstü bir yol haritası çizdi. Taraftarlarımızın, dünyaca meşhur sponsorlarımızın ve profesyonel takımlarımızın bir parçası olmaktan kibir duyabileceği gösterilere ve esporlara büyük bir yatırım yapmamız gerektiğine inanıyoruz.’’ açıklamalarında bulundu.

Wild Rift Esporu, League Of Legends ekosisteminin üstüne inşa edilecek

Wild Rift’in Espor Ürün Yöneticisi Leo Faria, Wild Rift ile ilgili yaptığı açıklamalarda Güneydoğu Asya ve öteki bölgelerdeki birincil turnuvaları gerçekleştirmekten sevinç duyduklarını, SEA Icon Series Sezon Öncesi Dönemi sırasında bölge liderliğindeki ilk devlete ait maçların başarısının heyecan yarattığını belirtti. Haziran ayında başlayacak turnuvalardan da bahseden Faria, 2021 Espor Sezonu’nun başlangıcını taçlandırmak için bölgesel Wild Rift Esporu takımlarının birincil küresel turnuvaların elemelerine katılacağını ve hemen şimdi teferruatlar belli olmasa da Riot küresel Wild Rift Esporu etkinliğini bu yılın dördüncü çeyreğinde gerçekleştirmeyi planladıklarını belirtti.

Riot Games eSpor alanındaki yeniliklerini açıkladı

Basından gelen sorulara yer bahşedilen söyleşide Faria, Wild Rift için Haziran ayından itibaren yöresel turnuvalara başlayacaklarını yineleyerek, etkinlik takvimi üstünde çalıştıklarını ve profesyonel sahneyi geliştirmek için sabırsızlandıklarını dile getirdi. Wild Rift ile ilgili beklentilerini ise ‘’Herkesin tekrar tekrar baştan erişebileceği, standartlaştırılmış bir izleyici deneyimi oluşturmak istiyoruz. Mobil oyunlar, esporun geleceğini bambaşka bir hale getirecek ve hızlandıracak. Wild Rift Esporu, League of Legends ekosisteminin üzerine yapı edilerek, Riot Games evreninin ayrıca yeni hem de mevcut taraftarlarını memnun etme edeceğini umduğumuz bir spor olacak.’’ açıklamasında bulundu.

Bir sonraki Masters Berlin’de gerçekleşecek!

Riot’un Kıdemli Espor Yöneticisi Whalen Rozelle,TFT için yaptığı açıklamalarda, TFT Esporu’nu bütün dünyada geliştirmekte kararlı olduklarını belirtti. Bir sonraki küresel TFT şampiyonasının Çin’de gerçekleşecek canlı bir faaliyet olacağını söyleyen Rozelle, TFT oyuncularının bu yılın Ekim ayında LAN üstünden yarışmak için bölgeye yolculuk edeceğini de ekledi. 

VALORANT ile ilgili ise, VCT için dünyanın dört bir yandaki 2000’den pozitif takımın eleme etkinliklerine katıldığını gösteren Rozelle, VALORANT Masters kupasının tasarımını VALORANT evrenine yaraşır bir şekilde yapmak için özenle çalışan Tasarım Ekibi’ne teşekkürlerini iletti. 

Bir sonraki Masters turnuvası ile ilgili manâlı açıklamalarda bulunan Rozelle, tüm bölgelerin daha iyi bir şekilde temsil edilmesi için turnuvaya 16 takımın katılacağını, etkinliğin Berlin’de gerçekleşeceğini ve Masters Berlin’i şampiyon takımın, VALORANT Champions’a otomatik olarak katılma hakkı kazanacağını söyledi.

Basın Bülteni

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir