Ripple durdurulamıyor

Haberler admin 20 Okundu
sponsorlu reklam

Ripple durdurulamıyor

2021 ile birlikte popülaritesi inanılmaz oranda gelişen kripto paralar, şu sıralar sadece Türkiye’nin değil, tüm dünyanın da gündeminde. Hatta ABD gibi bazı ülkelerde kripto paralarla ilişkili davalar da tüm hızıyla devam ediyor.

Bilindiği üzere kısa bir zaman önce SEC, Ripple’a karşı bir dava açmıştı. Ripple’ın kripto para birimi XRP ile dağıtılmış ödemeler yaptığı ve bunların yasalara aykırı olduğu iddia edilmişti.

Hali hazırda devam eden Ripple davasında oklar XRP’den yandan dönmüş durumda. Bu da uzun bir süredir baskılanan XRP’nin sonunda beklenen patlamayı yapmasına neden oldu.

XRP yani Ripple uzun bir süredir pek fazla kişinin patlamasını beklediği kripto paraların başında geliyordu. Ama beklenen patlama şimdiye kadar gerçekleşmemişti. Yaşanan dava süreciyle birlikte gelinen nokta, Ripple’a yaradı.

Geçtiğimiz gece Ripple’ın kripto para birimi XRP az kalsın 1.5 dolara dek yükseldi. Uzmanlar XRP’nin bazı noktalarda dayanıklı durabilirse 2 dolar seviyesine kadar yükseleceğini söylüyor.

Çok yok daha birkaç ay öncesinde XRP, 0.3 dolar seviyelerine değin gerilemişti. Böylece bu fiyatlardan XRP toplayanlar parasını 5’e katlamış oldular. bu arada dip anekdot olarak belirtelim. Bu içerik veri verme amaçlı olup katiyen yatırım tavsiyesi özelliğinde değildir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir