Robotlar “ürkütmeye” başladı

Yapay zeka admin 381 Okundu
sponsorlu reklam

Robotlar

Uzun bir süredir Atlas robotu üstünde çalışan Boston Dynamics, işleri oldukça ilerletmiş. Bundan iki sene öncesine dek bacağı üstünde dengeye durmaya çalışan Atlas, artık parkura çıkıyor, sıçrıyor ve gerçekten de yaptığı hareketlerle bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi görünüyor.

Ücretsiz hosting: Bir aylık bedava hosting fırsatını yakalayın!

Atlas üzerinde çalışmayı sürdüren Boston Dynamics, yeni bir video yayınladı. İnsansı robotunu bir şantiye sahasında özel olarak düzenlediği parkurda değerlendiren Boston Dynamics, yakın bir gelecekte Atlas’a farklı alanlara yönlendirilmiş alanlarda tayin vermeye başlayabilecek gibi görünüyor. Zira işlemci gücü oldukça artan Atlas, bununla beraber yeni yetenekler de kazanmış.

Oynat Robotlar yükseliyor! Robotlar yükseliyor! Boston Dynamics işleri ilerletti. Atlas bundan böyle koşuyor, sıçrıyor ve gerçekte de fazla “ürkünç” duruyor. İşte yeni video!

Atlas, iki ayağı üstünde daha iyi dengede durabiliyor. Önüne çıkan engellerin üzerinden atlayabilen robot, keza daha süratli koşabiliyor ve hatta yüksekliği 40 cm’ye değin olan basamakları çarçabuk çıkabiliyor. bu vesileyle bu basamakların birbirine çapraz olarak yerleştirildiğini de anlatmak gerekli. Zira Atlas, diyagonal yerleştirilmiş basamakları sorunsuz aşabiliyor.

Hemen yukarıda zaten Atlas’ın son performansını izleyebilirsiniz. Her ne kadar geleceğe göz kırpmak heyecanlandırıcı olsa da, şüphesiz videodaki cihazın hareketlerinin bir pek da ürkütücü geldiği açık.

Önceki HaberHuawei Mate 20 ve Mate 20 Pro Fiyatları Üzdü Sonraki HaberTurkcell’lilerin İnterneti İkiye Katlanıyor!Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir