Rockstar Leeds kurucusu Gordon Hall vefat etti

Haberler admin 24 Okundu
sponsorlu reklam

Rockstar Leeds kurucusu Gordon Hall vefat etti

Rockstar Leeds kurucusu Gordon Hall, 51 yaşında vefat etti. Haberler Yorkshire’daki farklı alanlara yönlendirilmiş geliştiricilerden geliyor. Hall, büyük ölçüde Yorkshire tarafında çalışmalarını sürdürüyordu. Kurduğu Rockstar Leeds’in GTA Chinatown Wars gibi oyunlarda imzası vardı.

Rockstar Leed kurucusu Gordon Hall, 51 yaşında hayata gözlerini yumdu

Hall’un oyun kariyeri, 1997 yılında çeşitli Game Zirve ve Game Yükseklik Advanced oyunları geliştiren Möbius Entertainment’ı kurarak başladı. Max Payne’nin GBA versiyonu üstünde çalıştıktan sonra Rockstar Games stüdyoyu satın aldı ve ismini Rockstar Leeds olarak değiştirdi.

Gordon Hall isminin aşağıda, Grand Theft Auto: Liberty City Stories ve GTA: Chinatown Wars gibi başlıklar yayınlamak için ekip öteki Rockstar ekipleriyle birlikte çalıştı. Hall, Inkar Dead Redemption’un gelişimine katkıda bulunduğu 2009 yılında Rockstar San Diego’da bile çalıştı. daha sonra 2011 ve 2013 yılları aralarında, oyuncu psikolojisi ve mikro işlem stratejilerini incelemek için kısa bir ara verdi ve Activision Blizzard Mobile’ın baş kreatif çalışanı olarak oyunlara geri döndü.

Rockstar Leeds kurucusu Gordon Hall vefat etti

Martyn Brown -Team17 kurucusu ve Five Aces Publishing’de meslek geliştirme sorumlusu- “Gordon, etrafınızda olmasını isteyeceğiniz harika, şahane derecede motive edici ve tekrar tekrar fazla biriydi” dedi. “Mükemmeliyet arayışı şaşırtıcıydı ve onunla birlikte çalışmayı seçenlerde büyük, güvene dayalı bir senet kurdu. Yakın bir arkadaşı olarak, o gerçekte ilham verici ve konuştuğu herkesi eğlendirebilecek devingen biriydi. Herkesi avucunda tutabilen eğlenceli bir kişilikti. Gordon üzüntüyle birlikte çok özlenecek.”

Rockstar Leeds kurucusu Gordon Hall’un hatırasını, oğlu James hayatta tutacak. İngiltere’de kurulan şirket hemen Yorkshire’da çalışmalarını sürdürüyor. GTA V, The Warrios, L.A. Noire, Beaterator, Manhunt 2 gibi oyunlarda incelemeler gerçekleştirdi. Şimdilerde sessizliğe bürünse de Rockstar Games çatısı aşağıda çoğu alanda çalışmalar belirten manâlı bir şirket. Kurucu Gordon Hall’un hatırasını yaşatabilecek, çalışmalarıyla ismini onurlandırabilecek bir stüdyo.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir