Rust konsol sürümü için ilk tanıtım videosu yayınlandı

Haberler admin 28 Okundu
sponsorlu reklam

Rust konsol sürümü için ilk tanıtım videosu yayınlandı

Hayatta kalma dinamiklerinin büyükçe bir siklet teşkil ettiği Rust, bu sefer de konsol sürümü ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 8 Şubat 2018’de Steam üzerinden yayınlanan ve hatırı sayılır bir oyuncu kitlesine ulaşan oyunun konsol sürümü duyuruldu ve bu sürüm için bir tanıtım videosu da yayınlandı.

Rust çok yakında konsollara geliyor

Double Eleven firması yayınladığı video ile oyunun konsol sürümüne ait görüntüleri oyuncular ile paylaştı. Rust Console Edition ismi ile çıkacak olan oyunun bu sürümü için daha fazla dedikodular ortaya çıkmış ama yapım ekibi bu konuda sessiz kalmayı seçim etmişti. ESRB göre listelenen oyunun konsol sürümü Aralık 2019’da duyurulmasına rağmen ardından bu sürüm ile ilgili bir gelişmeye şahitlik edememiştik. 

Firmanın sosyal medya hesaplarından yayınlanan tanıtım videosuna baktığımızda hayatta kalma dinamiklerinden çok çatışma dinamiklerine yer verildiğini görüyoruz. Tekrar aynı açıklamada 29 mart 2021’de oyun için özel bir beta süreci başlayacağı da kayıtlı. Kapalı ve sınırlı oyuncunun alınacağı bu beta versiyonunda teknik öğeler ve oyunun konsol işleyişi üzerine geri bildirimler alınacak. PS4 ve Xbox One için geliştirilen ve az önce çıkış tarihi belirli olmayan Rust Console Edition için yayınlanan tanıtım videosuna ve oyunun açıklamasına aşağıdan göz atabilirsiniz.