Rusya’nın Sesten 27 Kat Hızlı Giden Füzesi, Amerika’nın Elini Kolunu Bağladı

Haberler admin 156 Okundu
sponsorlu reklam

Rusya'nın Sesten 27 Kat Hızlı Giden Füzesi, Amerika'nın Elini Kolunu Bağladı

Rusya günümüzdeki silahlanma yarışında öne geçecek bir saldırı yaptı. Avangard füzesi ile rakiplerini korkutan Rusya savaşta liderliğini koruyabilecek mi?

Rusya’nın yeni füzesi Avangard, Rus devlet Başkanı Putin eşiliğinde test edildi. Orenburg bölgesinde test edilen füze başarılı bir şekilde hedefini yok etti. Ses hızını 27 kez geçebilen bir füze olan Avangard, hem nükleer ayrıca konvansiyonel başlıklar taşıyabiliyor.

National Interest isimli dergide çıkan habere göre “Amerikan Füze Savunma Sistemleri bu füzeye aleyhinde koyabilecek güçte yok.” Eğer bu haber doğruysa günümüzde füze yarışını şu an Rusya önde götürüyor diyebiliriz.

Öteki savunma dergisi olan Washington Examiner dergisi ise, “hipersonik sistemlerimiz var ama bu sistem hepsinden üstün görünüyor. Yarışmamız ve durdurmamız pek muhtemel görünmüyor. Zaten keza nitelik keza de nicelik olarak daha kötü durumdayız.”

CNBC haberlerine kadar, en gelişmiş hava savunma sistemleri bu sistemin aleyhinde dayanamaz. ABD istihbaratları zaten daha evvelden 2020 yılında, Rusya’nın tabanca envanterinde sesüstü silahların olacağını söylemişti.

Kaynak : https://tr.sputniknews.com/savunma/201812281036843728-abd-medyasi-rus-avangard-fuzesi-denemesi-tepki-savunma/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir