Rusya’nın Uzay Aracında Bulunan Delik İçeriden Açılmış

Haberler admin 273 Okundu
sponsorlu reklam

Rusya'nın Uzay Aracında Bulunan Delik İçeriden Açılmış

Rusya’nın Soyuz uzay arabulucu, Milletlerarası Uzay İstasyonu’ndaki (ISS) görevine devam ederken, aracın gövdesinde bir delik bulundu. Deliğin içeriden açılmış gibi gözüküyor olması ise akıllara ayrı soruları getirdi.

Rus uzay gemisi Soyuz, incelemeler gerçekleştirmek üzere mürettebatıyla birlikte, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda görevine başlamıştı. Bir vakit daha sonra kozmonotlar, aracın gövdesinde bir delik olduğunu keşfettiler. Bu minik delik kısa süreli bir basınş kaybına yol açtı ama ekibin hemen müdahele etmesiyle, risk önlendi. 

Uzay görevlerinde yer alan ekip, acele ve beklenmedik durumlarda, içten müdahaleleri yapabilecek kapasiteye sahip halk müziği. bu nedenle de deliğin varlığı kısa sürede ayrım edilerek, büyük bir hasar oluşmadan gereken yapıldı. Ekip müdahaleyi yerine getirmek için, geminin dış tarafına çıktığında ise hayret verici bir tabloyla karşılaştı. Açılan deliğin şekline bakıldığında, içeriden dışarıda doğru yapılmış bir işlem gibi gözüküyordu. Bu durum sabıtaj ihtimallerini ve kafalarda oluşan soru işaretlerini artırdı.

Olayın üzerine araştırmalar başladı lakin şuan ayrıca NASA keza de Rus yetkililer, bunun nasıl olduğu hakkında net bir veri veremiyorlar. Kozmonotların yaptıkları açıklamada ise “Bu stil bir eylemin, böyle bir ortamda yapılmasının intihar olacağı, yalnızca yapan kişinin yok tüm ekibin hayatını riske atacak bir durum olduğu” belirtildi. Şu an için herhangi bir problem yaşanmadan takım dünyaya döndü ama konu ile ilgili derin çalışmalar yapılmaya devam edilecek.

Kaynak : https://www.universetoday.com/140996/russian-cosmonaut-says-that-the-hole-in-the-iss-was-drilled-from-the-inside/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir