Saçma Domain’lerin Fiyatlarını Tahmin Etme Üzerine Kurulu Tarayıcı Oyunu

Genel admin 221 Okundu
sponsorlu reklam

Saçma Domain'lerin Fiyatlarını Tahmin Etme Üzerine Kurulu Tarayıcı Oyunu

İnternet sitesi bölge adları, ya da domain’ler, internet ilk çıktığından beri gözden düşmüyorlar. Hatta pek fakat, bazı domainlerin fiyatları yüz binlerce dolara ulaşabiliyor. Peki bu fiyatları bir oyuna dönüştürmek isteseydiniz nasıl yapardınız?

İnternette çok saçma şeylerle karşılaşabiliyoruz; bunlardan biri de bölge adları. Iyice alay etme amaçlı alınan isimlerin fiyatı, bir zaman daha sonra ekseriyet tarafından benimsenince artabiliyor. Tasarımcı Martin O’Leary de bu konu hakkındaki bir tweet’ten esinlenerek çok basit bir oyun yapmaya karar vermiş.

Karşınıza çıkan iki alan adından hangisinin daha yüksek fiyata sahip olduğunu tahmin etmekten başka hiçbir şey yapmanızın gerekmediği bu oyun, garip bir şekilde oldukça eğlenceli. astronout.com gibi bir takım isimlerin değerinin çok yüksek olduğu anlaşılabilirken pinbiography.com adının neden 20 bin dolara satıldığını anlamakta zorluk çekiyoruz.

Ilk bakışta mantıklı gibi gözükse de düşününce düşüncesiz saçma olan domainler de kesinlikle bulunuyor. Örneğin soccersoccer.com adının futbolla ilişkili olduğu belirgin olsa da 89.700 dolar tutacak değin hoş göründüğü de söyleyemeyiz.

Acayip bir şekilde bağımlılık yapan bu tahmin oyununa, şu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.pcgamer.com/guess-the-prices-of-website-names-in-this-hilarious-browser-game/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir