Sağlık Bakanlığı’ndan faydalı koronavirüs uygulaması: Hayat Eve Sığar İndir

Programlar admin 8 Okundu
sponsorlu reklam

Sağlık Bakanlığı’ndan faydalı koronavirüs uygulaması: Hayat Eve Sığar İndir

Yeni koronavirüs Covid-19 için Sağlık Bakanlığı fazla hoş bir mobil başvuru formu yayınladı. Hayat Eve Sığar isimli tatbik oldukça yardımsever duruyor.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de kendisini çok sağlam şekilde hissettiren yeni koronavirüs Covid-19 için Sağlık Bakanlığı çalışmalarına devam ediyor. Salgın konusunda veri alınması için özel bir internet sitesi hazırlayan bakanlık, bu sefer Hayat Eve Sığar uygulaması ile karşımızda. Önce Android hemen ise iOS için meydana çıkan kullanım, salgın konusunda bilgi olmak adına en iyi çözüm konumunda yer alıyor. Tatbik “Afiyet Bakanlığı kadar vatandaşlarımızı Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yol göstermek ve yaşanabilecek salgın rahatsızlık ile ilgili riskleri asgari seviyeye indirmek ve yayılmasını durdurmak nedeniyle geliştirilmiştir” şeklinde tanıtılıyor. Hayat Eve Sığar uygulamasında telefon numaranız ile düzeltme yaptıktan sonra size sorulan soruları cevaplayarak koronavirüs hastalığı anlamındaki şikayetleriniz değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine tarafından yönlendirme alabiliyorsunuz. Fakat burada bakanlık uyarıyor. Uygulamada bahşedilen cevaplara tarafından yönlendirmeler yalnızca önerge niteliği taşıyor ve nihai bir netice/katiyet içermiyor.

Hayat Eve Sığar uygulaması koronavirüs döneminde çok elverişli

Gerçekte kişiler yukarıdakilere ek olarak harita üzerinden hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi esas gereklilik noktalarına zahmetsizce ulaşabiliyor, evde izolasyon, enfekte kişiler ve tehlikeli bölgelerin yoğunluğunu görebiliyor. Bilhassa bu son şart doğrusu önemli görünüyor. Uygulamanın ailem bölümüne ise peşine düşüp takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek onların konum bilgilerini görebiliyor (İzin verilmesi gerekiyor), onları takip edebiliyor ve bulundukları bölgelere tarafından risk durumlarını görebiliyorsunuz. Bu da salgında korunmak namına epeyce yararlı duruyor.

Kullanması ayrıntılarıyla ücretsiz olan Yaşam Eve Sığar uygulamasına iOS ve Android için direkt olarak aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Hayat Eve Sığar

Hayat Eve Sığar

Fiyat Ücretsiz Ebat 77 MB Yükle App Store Fiyat Ücretsiz Boyut 3,9 MB Yükle Google Play Store

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir