Samsung, Orta Sınıf Telefonlarına da Kavisli Ekran Getirmeye Hazırlanıyor

Haberler admin 222 Okundu
sponsorlu reklam

Samsung, Orta Sınıf Telefonlarına da Kavisli Ekran Getirmeye Hazırlanıyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, çok hayran eden kavisli ekran teknolojisini sonunda orta bütçeli telefonları için de kullanacak.

Yıllar önce Samsung birincil kavisli ekrana sahip telefonunu tanıttığında, teknoloji dünyasında büyük bir ses getirmişti. Estetik olarak çok alkış toplayan bu ekran, genelde markanın amiral modellerinde kullanıyordu. Geçtiğimiz günlerde firma kadar yapılan bir berat başvurusu ise kavisli ekran tasarımının, bütün modellerde kullanılabileceğinin sinyallerini verdi.

Patentte, Samsung’un mevcut sırça ekran yerine plastik LCD ekran uygulamak için başvuruyu yaptığı anlaşılıyor. Bu sayede telefonlar, hem daha dayanıklı olacak keza de bir arz bükülebilme özelliğine sahip olacak. Firma birincil etapta kullanıcılarına bükülebilme imkanını bir özellik olarak sunmayı planlamıyor. 

Bu stil bir başvuru formu ile Samsung üretim maliyetini azaltmayı umarak, LCD kavisli ekranlarını daha geniş yelpazedeki ürünlere uygulamayı umuyor. Bu doğrultudaki birincil amaç ise nispeten ucuz bir rakamla piyasaya sürülecek olan Galaxy S10 Lite. Marka geçtiğimiz günlerde yüksek fiyatlı telefonları ile orta sınıf telefonları arasındaki keskin ayrımı törpülemeyi düşündüklerini açıklamıştı. Eğer bu düşüncenin söylenildiği gibi uygulanması başarılabilirse, Samsung’un ciddi bir hamle gerçekleştirmesi çok da hayret verici bir netice olmayacaktır.

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/Samsung-curved-LCD-display-patent_id112268

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir