Samsung, Sesi Ekran Üzerinden İleten Yeni OLED Teknolojisini Tanıtmaya Hazırlanıyor

Cep Telefonları admin 257 Okundu
sponsorlu reklam

Samsung, Sesi Ekran Üzerinden İleten Yeni OLED Teknolojisini Tanıtmaya Hazırlanıyor

Infinity-O ekranlarla ekran vücut oranında yüksek oranlara ulaşan Samsung, yeni teknolojisiyle daha da büyük oranları hedefliyor.

Samsung’un, Infinity-O ekranları sayesinde telefonlarında çentik kullanmadan çerçeveleri son derece küçültebildiğini duyduk. Peki, nasıl? Samsung, ön kameradaki sensörleri ekranın içine yerleştirerek çentiğe gereksinim kalmadan bir çözüm üretti. Bunun yanı sıra CES 2019’da Samsung’un başka bir ekran içi özelliği bizlerle buluşturması bekleniyor.

Yeni nitelik Sound on Display ismiyle tanıtılacak. ‘Ekrandaki Ses’ anlamına gelen teknoloji, Samsung’un gelecekte çıkaracağı OLED ekranlı telefonlarda bulunacak. Titreme ve kemik iletimini kullanacak olan teknolojide kullanıcılar kulaklarını ekranın üst kısmına dayayarak sesi alabilecekler. Şu lahza için kafamızda fazla bir şey canlanmasa da iki hafta içerisinde bahsettiğimiz teknolojiyi fiziksel bir şekilde görebileceğiz.

Infinity-O ekranlarda olduğu gibi Sound on Display OLED paneller de fazla yüksek ekran vücut oranlarını sağlayacaklar. Samsung Galaxy S10+’ın %93,4’lük bir ekran karoser oranı olduğu söylentilerini göz önünde bulundurursak bütün anlamıyla çerçevesiz telefonların geleceği pek de uzaktan sayılmaz.

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/Samsung-to-show-off-Sound-on-Display-display-beygir-CES_id112248

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir