Samsung’dan yeni kripto para adımı

Dijital para Bitcoin admin 5 Okundu
sponsorlu reklam

Samsung'dan yeni kripto para adımı

Galaxy S10 piyasaya sürüldüğünde, Samsung’un en yeni amiral gemisinin kripto para birimi cüzdanı ve blok zinciri özelliklerine sahip olacağı konusunda birçok söylenti ve akış olmuştu. Haberler, dünyanın en büyük zeki telefon satıcısı konumundaki Samsung’un, kripto para birimlerine yatırım yapması ve blok zincirleme teknolojilerini kripto pazarı için büyük bir gelir olarak görmesi sebebiyle fazla artı ses getirmişti.

Samsung, Galaxy S1’a Samsung Blockchain KeyStore adlı bir kripto cüzdanı uygulaması getirdi ve söylentiler doğrulanmış oldu. Ama şirketin kripto pazarına girmesi, kripto para yatırımcılarının umduğu kadar hırslı ya da kavgacı bir şekilde gerçekleşmedi. Samsung Blockchain KeyStore’un kullanılabilirliği önemli şekilde sınırlı ve henüz hiçbir büyük kripto para birimini desteklemiyor.

yine de Güney Koreli şirket halen kripto para birimi piyasasıyla ilgileniyor ve kripto cüzdan ve blok zinciri özelliklerini daha pozitif Galaxy cihazına ulaştırmayı planlıyor. Samsung’un Kore İçin Haber Merkezi’nde yayınlanan bir habere göre, şirketin Kablosuz İş Bölümünde Ürün Stratejisi’nin kıdemli müdürü olan Chae Won-cheol, “Blockchain işlevlerini destekleyen Galaxy modellerinin sayısını giderek artırarak yeni deneyimlerin önündeki engelleri azaltacağız” diyor.

Won-Cheol, sözlerine “Hizmetimiz için maksat ülkelerimizi Kore, ABD ve Kanada’dan sonradan da genişletmeye devam edeceğiz” ifadelerini de ekliyor. Açıklama, yaklaşmakta olan cihazlar hakkında herhangi bir detaylar sunmuyor. Yakın bir gelecekte bu açıklamalardan herhangi birinin reel ürün ve hizmetlere dönüşüp dönüşmeyeceğini ummak ve bakmak zorundayız.

Akıllı telefon endüstrisinde doygunluk artıyor ve bu durum, üreticileri ayrı çözümler aramaya ve büyüme için yeni yollar bulmaya zorluyor. Bu firmaların kripto para birimlerine ve ilgili teknolojilere yaptığı yatırımlar bu stratejinin bir parçası olarak görülebilir.

Kripto pazarındaki suları test eden tek büyük zeki telefon satıcısı Samsung da yok. Akıllı telefon işinde düşüş eğilimi bildiren HTC’nin bile geleceği blockchain teknolojisine sahip telefonlarda gördüğüne EXODUS Phone modeli ile şahit olmuştuk.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir