Samsung’un 2019 Model Akıllı Televizyonlarında Klavye ve Fare Desteği Olacak

Haberler admin 120 Okundu
sponsorlu reklam

Samsung’un 2019 Model Akıllı Televizyonlarında Klavye ve Fare Desteği Olacak

Tuşlara bir bir basarak harflerin üstüne gitme devri artık kapanıyor. Samsung’un yeni üreteceği akıllı TV’ler, klavye ve fare gibi araçların rahatça kullanılmasına müsade verecek.

Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte firmalar peş peşe yeni ürünlerini duyurmaya başladı. Güney Koreli teknoloji devi Samsung da bu firmalardan biri.

Samsung’un 2019 yılında zeki TV’lerine getireceği yeni nitelik ise kullanıcıların, TV’lerini kontrol etmek için tablet, PC, zeki telefon gibi cihazlarını televizyondan teftiş etmelerini sağlayacak. ‘Uzaktan Erişim’ adlı bu nitelik doğru ırk fare ve klavye gibi araçlarını da televizyona bağlayabilecek. Bu Nedenle kullanıcılar oyunlarını aracısız olarak televizyondan oynayabilecek, internet hizmetlerini televizyon ekranından kullanabilecek.

Şirketin verdiği bilgilerden yola çıkarak sistemin çalışma prensiplerini çakmak o kadar muhtemel yok. görünen o ki, uzakta erişim uygulamasının kullanılabilmesi için kullanıcıların cihazlarına ayrı uygulamalar indirmesi gerekecek. Samsung ile VMware’in partnerliği doğruca bu sistem dünyanın her yerinden kullanılabilecek.

Dell’e ait olan VMware bulut bilişim ve platform görselleştirmesi hizmetleri ve yazılımları sunan bir firma. Bu teknolojiler doğru bir merkeze kaydedilen belirlenmiş bir bilgisayara uzaktan erişim mümkün oluyor.

Samsung’un yeni sistemi,  HDMI kablosuna ihtiyaç duymadan oyun oynayabilmeyi sağlıyor. Tabii ancak sistemin tek faydası bu yok. Grup seminerleri, çoklu internet görüşmeleri için de bu sistemi kullanmak muhtemel.

Samsung’un cihazları birbirinden ayıran çizgileri gitgide yok oluyor. Dex ve Dex Pad’ler gibi cihazların peşinde gelen bu televizyonlar, ileride Access Remote uygulamasını daha fazla duyacağımızın da habercisi.

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2018/12/29/samsungs-2019-smarttvs

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir