Samsung’un “sanal insanı” geliyor

Yapay zeka admin 13 Okundu
sponsorlu reklam

Samsung'un

Samsung, NEON adı bahşedilen gerçeğe yakın sanal insanlarını bu yılın başlarında CES 2020 esnasında ortaya çıkarmıştı. Şirket o zamandan beri ekranda bizleri karşılayacak olan NEON için bankacılık, haberler ve perakende sektörleri de dahil olmak üzere çoğu başvuru örneğini sergiledi. NEON’u fazla yakında akıllı telefonlarda da görebileceğiz.

STAR Labs CEO’su ve Başkanı Pranav Mistry, Twitter’da derhal zeki telefonunda NEON kullandığını ve şirketin hemen suni insanlarını zeki telefonlarda test ettiğini söyledi. İddialara göre, Samsung, Aralık 2020’de Galaxy zeki telefonlarında NEON’u sergileyebilir.

NEON’ların bir gün Galaxy cihazlarına evvelden yüklenmiş olarak gelip gelmeyeceği ve diğer markaların cihazlarında bulunup bulunmayacağı konusunda Samsung’dan dargın net bir veri değil. NEON’lar STAR Labs’ın Core R3 ve SPECTRA teknolojileriyle destekleniyor. SPECTRA, hazır olduğunda Turing testini geçebileceğini iddia ettiği Core R3’e duygular, zeka, öğrenme ve bellek ekliyor. 

NEON’lar, insanlardan ayırt edilemeyen yapay zeka göre oluşturulmuş sanal avatarlara sahip ve her birinin kendi eşsiz kişiliği bulunuyor. Samsung’un web sitesinde, suni insanların müşterinin ihtiyacına tarafından özelleştirilebileceğinden bahsediliyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir