SanDisk, Dünyanın ilk 4TB Kapasiteli Flaş Belleğini Tanıttı

Donanım admin 173 Okundu
sponsorlu reklam

SanDisk, Dünyanın ilk 4TB Kapasiteli Flaş Belleğini Tanıttı

Flaş hafıza konusunda ülkemizde de fazlasıyla seçim edilen markalardan biri olan SanDisk, CES 2019’da epeyce sinyâl ürünler tanıttı.

Flaş hafıza teknolojileri üzerine dünya çapında ün yapmış olan SanDisk, Las Vegas’ta düzenlenen CES 2019’da epeyce gösterişli ürünler tanıttı. Data depolama konusunda teknolojinin geldiği konumu mükemmel bir şekilde yansıtan SanDisk, yeni flaş hafıza prototipini ve SSD modellerini gün yüzüne çıkardı.

SanDisk göre yapılan açıklamaya tarafından yukarıda görmüş olduğunuz flaş bellek, 4TB kapasiteli dünyanın birincil flaş belleği. USB Type-C girişine sahip olan hafıza şu an için prototip aşamasında ama kısa zaman içinde tüketicilerin kullanımına sunulacak.

SanDisk tarafından tanıtılan ikinci mahsul ise 1GB/s bilgi aktarma hızına ve IP55 sertifikalı dayanıklılığa sahip olan Extreme Pro Portable SSD’ler oldu. 2TB, 1TB ve 500GB kapasiteli SSD’lerin ilkbahar döneminde satışa sunulması bekleniyor.

Şirketin tanıttığı bir öteki mahsul ise  My Passport serisinin dahili bir kabloya ve kauçuk kılıfa sahip olan yeni üyesi My Passport Go SSD oldu. My Passport Go SSD’nin 2TB’lık versiyonu bulunmazken sadece 1TB ve 500GB sürümleri bulunuyor.

Flaş belleğiniz ne kadar dirençli olursa olsun verilerinizi kaybetme ihtimalini katiyen sıfıra indiremezsiniz. böylece SanDisk, flaş belleğinizde yer alan verileri kolaylıkla yedekleyebileceğiniz yeni bulut depolama servisi SanDisk Flashback’i de duyurdu.

Kaynak : https://fossbytes.com/sandisk-flash-drive-worlds-biggest-capacity-ces-2019/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir