Sekiz antenli WiFi canavarı

Haberler admin 31 Okundu
sponsorlu reklam

Sekiz antenli WiFi canavarı

Üç bant desteğine sahip olan Archer AX90 , toplamda 6600 Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Yüksek Wi-Fi hızı isteyen, benzer anda fazla cihazın ağa bağlandığı evler için ideal olan mahsul, bu yüksek yoğunluğu karşılayabilecek donanımsal özelliklerle (zinde işlemci dahil) donatılmış durumda. Aynı anda online oyun, HD film, büyük dosya indirimi gibi uygulamaların sorunsuz yapılması için zorunlu teknolojiye sahip olan yönlendirici, hem Wi-Fi 6, ayrıca zeki anten (hüzmeleme/beamforming) teknolojilerinin sağladığı daha geniş kapsama alanını sekiz güçlü anteni ile destekliyor. Böylece evin her köşesine Wi-Fi sinyalleri erişebiliyor, daha kararlı bir kablosuz bağlantı elde ediliyor.

 Birinci derslik kablolu temas desteği

Archer AX90, dinç kablosuz bağlantının yanı sıra bununla birlikte birinci derslik kablolu bağlantı da sunuyor. Yönlendiricinin üzerinde biri 2.5 Gb/sn, diğeri 1 Gb/sn’lık iki adet WAN/LAN bağlantı noktası ve üç adet de Gigabit LAN bağlantı noktası yer alıyor. Bu bağlantı noktalarına oyun konsolu, akıllı TV gibi cihazları kablo ile çok yüksek hızlarda bağlamak mümkün oluyor. Hem USB’den bağlanan cihazlar için de biri USB 3.0 olmak üzere iki adet USB girişi yer alıyor. Bu temas noktaları bir uçtan bir uca ister kablolu ister kablosuz ultra yüksek temas keyfi yaşanıyor.

 Bir evin ağ ihtiyacına karşın en gelişmiş teknolojileri sunan aygıt, bir diğer manâlı gereklilik olan güvenlik konusunu da dikkatsizlik etmiyor. TP-Link’in ayrıntılı yeni güvenlik paketi olan HomeShield yönlendiricide yer alıyor. HomeShield, ağın taranmasından raporlamaya, ebeveyn denetimlerinden öncelikler belirlemeye ve IoT cihazlarını yönetmeye değin gelişmiş öyle çok emniyet özelliğine sahip ve son derece kolay kullanılıyor. Bunun yanı sıra WPA3 destekli olan mahsul, ağın korunmasını da en üstteki seviyede sağlıyor.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir