SFS Ne Demek, Açılımı Nedir? Instagram’da SFS Nasıl Yapılır?  

Haberler admin 20 Okundu
sponsorlu reklam

SFS Ne Demek, Açılımı Nedir? Instagram'da SFS Nasıl Yapılır?  

 

SFS Ne Demek? 

Instagram’ın en yeni uygulamalarından biri olan SFS, iletişime geçilen üyelerin profilini story kısmında paylaşmaktır. Her iki üye de iki taraflı olarak profillerini hikayesinde paylaşarak takipçi, beğeni ve yorum sayısını arttırabilir. 

SFS Açılımı Nedir? 

Instagram 100’e yakın ülkede kullanılan bir sosyal paylaşım sitesi olduğu için sitedeki uygulamaların ismi İngilizcedir. SFS kısaltmasının açılımı ise ”shoutout for shoutout” yani iki taraflı profil paylaşmadır. 

Shoutout for shoutout uygulamasında temel aç, yüksek takipçi sayısına gelmek ve site içindeki etkileşimi arttırmaktadır. Paylaşımlarının daha artı birey tarafından görünmesini be beğenmesini isteyen üyeler SFS yapabilir. 

Instagram’da SFS Nasıl Yapılır? 

Instagram’da SFS gerçekleştirmek için öncelikli olarak diğer üyelerle mesaj aracılığıyla iletişime devretmek gerekiyor. Anlaşan üyeler aynı vakit diliminde birbirlerinin profillerini öykü olarak paylaşır. Böylelikle her iki tarafın takipçileri diğer üyenin paylaşımlarını görebilir ve istediği takdirde o profili takibe alabilir. 

SFS uygulamasının sadece güvenilir ve bilinen hesaplarla yapılması öneriliyor. Profil fotoğrafı olmayan ve takipçi sayısı eksik hesapların ”fake” olma ihtimali yüksek olduğu için bu tür hesaplarla SFS yapılmamalıdır. 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir