Shenmue 3’ün oynanışı ve hikayesiyle ilgili yeni bilgiler verildi

Haberler admin 194 Okundu
sponsorlu reklam

Shenmue 3'ün oynanışı ve hikayesiyle ilgili yeni bilgiler verildi

Shenmue 3 hayranlarını memnun etme etmeyi başaran bir üretim olacak mı? Çağa ayak uydurabilen bir yapım mı olacak. Yahut sadece belirli bir kitleye hitap eden bir devam oyunu mu olacak. Bağış kampanyasında hedeflediği paranın çok üzerinde bir kazanç elde eden serinini yönetmeni Yu Suzuki, Shenmue 3’ün oynanış mekanikleriyle ve hikayesi ile ilgili yeni bilgiler verdi.

Shenmue 3 ne vakit çıkacak? 

Shenmue 1 ve Shenmue 2 yayınlandığı dönemin çok ilerisinde bir oyundu. Sunduğu eşsiz, batmış batmış ve etkileşimli dünya, sonra çıkacak pek fazla oyuna ilham olmuştu. Açık dünya kavramını ve QTE (ekranda beliren tuşlara basma) kavramını oyun dünyasına armağan eden Shenmue serisinin yeni devam oyunu Ağustos ayında oyunseverler ile buluşacak. Yönetmen Yu Suzuki, Shenmue 3‘te bizleri nelerin beklediği ile ilgili yeni talimat yaptı. 

Shenmue 3‘te oyuna Çin’in kırsal kesimlerinde başlayacağız. Yeniden Ryo’yu kontrol edeceğimiz oyunda bir oyuncu dışı karakterden takviye alabilmek için o karakterin güvenini kazanmamız gerekecek. Ama güvenini kazandıktan daha sonra oyuncu dışı karakter bize takviye edecek. Şehirli Ryo’nun kırsal kesime adapte olması gerekecek. Gece gündüz döngüsü, açık dünya ve diyalog sistemi önceki oyunlara aynı olacak. Oyunda yüzün üstünde dövüş tekniği olacak. Dövüş tekniklerini pratik yaptıkça ve kullandıkça geliştireceğiz. Dövüşlerde kuvvet ve dayanıklılık da kayda değer olacak. Karakterimize bir şeyler yedirip içirebileceğiz. 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir